Arçelik Split Klima Problemi?

clayst

Üye
Arkadaşlar Merhaba. Geçen Kış 4710 arçelik 19.200 btü klimamın kompresörü yanmıştı. Değiştirdim kışın bir problem olmadan rahat rahat ısındım. Fakat malum havalar ısındı. Soğutma modunda çalıştırayım dedim aynı kışın ki gibi sıcak üflüyor. Boruları kontrol ettim herhangi bir gaz kaçağı yok. Cevaplarınızı bekliyorum.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
aynı kışın üflediği gibi sıcak üflüyorsa hatta cok sıcak üflüyorsa dörtyollu vana takılı kalmıştır.yada kabloları takılmamıştır.yada selenoid valf arızalıdır sebepleri cok belkide kompresör yine yanmıştır

Arkadaşlar ilginiz için teşekkürler.

Bu başlık altına bir soru da ben sorayım.
Arçelik 24000 BTU klima, yarım saat kadar soğutuyor, sonra soğutma duruyor( iç ünite fanı çalışıyor)
Yetkili servis, elinde bir pense ve bir kontrol kalemi ile baktı, kompresör arızalı dedi. Sizce de kompresör arızalı mıdır???

Bu başlık altına bir soru da ben sorayım.
Arçelik 24000 BTU klima, yarım saat kadar soğutuyor, sonra soğutma duruyor( iç ünite fanı çalışıyor)
Yetkili servis, elinde bir pense ve bir kontrol kalemi ile baktı, kompresör arızalı dedi. Sizce de kompresör arızalı mıdır???

bahsedilen klima ne kadarlık bir alanda kullanılıyor.öncelikle buna bakmak gerekir..
eger alan küçükse 30 dakikalık bir zamanda klima istenilen oda sıcaklığına ulaşıp durabilir...
eger alan yeterli ise...
alçak yüksek basınç siviçli bir modelse bu siviçlere bakmak da gerekebilir..
30 dakika çalışan bir kompresörün arızalı olma ihtimali düşüktür.. tabi bu benim yorumum klimada benden daha tecrübeli arkadaşlar farklı düşünebilirler
saygılar

bahsedilen klima ne kadarlık bir alanda kullanılıyor.öncelikle buna bakmak gerekir..
eger alan küçükse 30 dakikalık bir zamanda klima istenilen oda sıcaklığına ulaşıp durabilir...
eger alan yeterli ise...
alçak yüksek basınç siviçli bir modelse bu siviçlere bakmak da gerekebilir..
30 dakika çalışan bir kompresörün arızalı olma ihtimali düşüktür.. tabi bu benim yorumum klimada benden daha tecrübeli arkadaşlar farklı düşünebilirler
saygılar

Teşekkür ederim.
Klima, odayı soğuttuğu için durmuyor. Bu oda ısısından bariz şekilde belli oluyor. Ben de kompresör konusunda sizin gibi düşündüğümden dolayı burada sormak istedim.

30 dakika çalıştıp durduktan sonra tekrar devreye giriyormu ?

30 dakika çalıştıp durduktan sonra tekrar devreye giriyormu ?

Girmiyor.Açıkçası çok uzun süre de beklememişler, soğutmadığını gördükten bir süre sonra kapatmışlar.Ama ilk zamanlardaki uzun beklemelerde, girmiyormuş.

ustam geriye sensörler - dış ünite fanın ve gaz ın kalıyor onları kontrol etmende fayda var diye düşünüyorum

Forum istatistikleri

Konular
129,101
Kullanıcılar
451,420
Son üye
harun45

Yeni konular

Geri