Yardim lazim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ergen irilerini muhatap almıyorum.;)
ben bir daha cevap yazmam, sıfatlara karşı olan zaafım yüzünden garanti veriyorum banlanırım. bunlar sanayi kenarlarında yetişmiş ezikler. ahilik/esnaflık geleneğinin ne olduğunu bilmeyen cahiller. zaten bir daha foruma girip ne bir bilgi verebilecek kapasitede bir insan, ne de adam gibi soru soracak ....

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Dün gece, konuyu görünce, yarın, yardım edeyim dedim,
(soruyu tamamen çözmeden, öğrenmeye yardımcı olacak şekilde).

Fakat konuyu tekrar baktığımda üzüldüm.

Önce soru soranların gerekli nezaket göstermesi, sonra "ödev" ise bunu açıkça söylemeleri ve de ödevi yaptırmaktan ziyade "bunu nasıl öğrenirim" diye sormaları gerekir.

Karşısındaki forum üyeleri, onun yaşının 3 katı ortalamasındadır..
Her ne olursa olsun saygısızlık yapılmamalıdır.

Bu kadar yazının üzerine "konu sahibi"nin özür dilemesi gerekir.
Şunu unutmayalım ki "özür" aldığı eğitimlerin bir sonucudur, dileyeni küçültmez (tam tersi olgunlaştırır.)

Forumumuzda emek harcamadan, gayret göstermeden bu tür soruların doğrudan çözümünü vermemek gibi bir duruşumuz var.

İkinci konuda burada büyüklere saygı.

Bu iki konuda azim göstermeyenlere neden yardım edelim? Bu iki konu erdemliliğin bir belirtisidir.

Konu içeriğinden kaydığı ve polemik ile ilerleyeceği için kilitlenmiştir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
129,102
Kullanıcılar
451,420
Son üye
harun45

Yeni konular

Geri