Arızalı Digital Sayaçlar Hakkında

matbaa makinelerindeki Kurutma teklonojisi %90 UV kurutmadır
uv lambaların güç trafoları 2 fazlı beslemesi olup kompanze sistemlerinde problem olmakta, matbaa sistemlerinde iyi güç analizi yapıp sisteme 2 fazlı kondansatör bağlamanızı öneririm.
4 renk bir matbaa makinesinde 4 adet UV kurutma vardır ve eğer baskı 50x70Cm ise lambanın gücü takribi 6.8Kw, işin kısası güç büyük ve sistem 2 fazlı

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Yani yine benim gördüğüm olay 2 fazlı uv lambasından dolayı açı kayması oluyor ve elektrik saati hatalı ölçüm yapıyor.Ok çok sağol verdiğin bilgiden dolayı.Benim gördüğüm makina eski 57 model her rengi ayrı basıyor.Eski makinalarda da aynı problem var demek.İyi çalışmalar

slm arkadaşlar benimde büyük bir sorunum var .işletmemizde günlük indüktif değer aktif değerin %100 ü civarındaydı.akım trafosu 1250 \5 ve rgk röleside entes rg\12cs ben sorun akım trasondadır diye onu değiştirttim 600\5 taktırdım ama şimdide oran%80 acaba benimde sorunum sayaçtamıdır sayaçta olupp olmadığını nasıl anlayabilirim yardımcı olursanız sewinirim saygılar.

slm benimde sayacımda arıza olup olmadığını nasıl anlayacağım.çünkkü elimdeki entes rg12cs rgk rölesi var ve akım trafosu 1250\5 a idi bu durumda benim indüktitfim aktifin %98 civarındaydı ve bende akım trafosunu değiştirdim daha 5 gün oldu ama günlük olarak baktşığımda aktif güç değerinin %80 i indüktif reaktif yazıyor acaba benim og sayacımda bir problemmmi var.sayacımı og tarafında bunu belirteyim.trafo gücüm 1000 kva kompanzasyonumda ilk kademem 5 kvardan başlıyor.
sabitlerim toplam 17,5 kvar olup ben sadaece 5 kvarını devreye aldım.
ne yapacağımı bilmiyorum.yardımcı olursanız çok makbule geçer.

Rölenizdeki enerji ölçümü menüsü ile,sayacınızı karşılaştırabilirsiniz.Enerji ölçüm menüsünün
set değerlerini,uygun set değerlerine set ederseniz,bu tahkiki yapabilirsiniz.

biraz daha açık yazabilirseniz sewnirim.ne dediğini anlayamadım kusura bakmayın.

RG12-CS rölesine ait kullanım kılavuzunu okursanız,rölenin,enerji ölçümü yaptığını da göre-
ceksiniz.O değerleri,sayaç değerlerinizle karşılaştırabilrsiniz.Bu ölçümü sağlıklı yapabilmeniz
için,"reaktif enerji hesaplama yöntemi" ayarındaki parametre ayarını set etmeniz gerekiyor
( firma,bunu 1 olarak öneriyor ).Röle kullanım kılavuzunun "Aktif import enerji","Aktif export
enerji","İndüktif Reaktif enerji","Kapasitf Reaktif enerji" bölümlerini dikkatlice okumanızda
yarar var.

Sn.volky,5 kvar sabit için çok çok az.30-50 kvar civarında sabit kondansatörünüzün olması gerekir.Probleminiz de bir çok bilinmeyen var.Sıkıntı bir çok nedenle olabilir.Ama ilk göze çarpan sabit grupdur.Yük rejiminiz nasıldır?Siz işe sabit grubu ayarlayarak başlayın,buradan sonuçlara göre çözüm bulalım.

benim sabitlerim mi yeterliğ değil acaba ve dediğiniz sayac değerlerini reaktif güç kontrol rölesi den ölçtüm ve arada 1 kwh kadar bir fark veriyor.bundan etkili olabilirmi acaba neler yapabiliriz.

Sabit kondansatörü ( yükünüz çok az ise) asgari 7,5 kvar olarak değiştirip denemelare
başlamalısınız.1 kwh lik fark,çok önemli bir fark değil.Akımınız,6 amperden küçük ise,otomatik
kompanzasyon işleminiz röle tarafından başlatılamaz.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,826
Kullanıcılar
450,915
Son üye
snapthreads

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri