asm hata

hkn_blt

Üye
arkadaşlar bu mplab programında program derlerken hata veriyor neden acaba yardımcı olabilcek varmı yazdığım programı kitabıın aynısını yazıyorum ama hata veriyor...yazdım komutları tanımıyor heralde

Komutları yazarken boşluk bırakarak yazmanız gerekiyor. Bu şekilde program komutları adres olarak algılıyor ve doğal olara hata veriyor.

ekran görüntüsünden anladığım kadarıyla:

1.Derleme yaptığınız dizininin adresi çok uzun, 62 karakteri geçiyor.. Proje dosyalarınızı C dizininde bir klasör oluşturup kaydedin, yoksa hiçbir zaman kodunuz derlenemez.

2.Program başında include dosyanızın yerini tanımlamamışsınız, bu kısmı alttaki şekilde değiştirin:

Kod:
   LIST      P=16F877           
    #INCLUDE <P16F877.INC>

__CONFIG _CP_OFF & _WDT_OFF & _BODEN_OFF & _PWRTE_ON & _XT_OSC& _WRT_ENABLE_ON  & _LVP_OFF & _DEBUG_OFF & _CPD_OFF

ERRORLEVEL  -302

3.Bununla birlikte, önce proje oluşturmanız, proje klasörüne include dosyasını kopyalamanız, asm dosyanızı projeye dahil etmeniz vs. gerekiyor. Başvurduğunuz kitapta bunlardan bahsedilmiyor mu?

tmm sorunu hallettim saolun bu kaydettim dizini deiğiştirince düzeldi ilginiz için tşk. ler

Forum istatistikleri

Konular
129,232
Kullanıcılar
451,613
Son üye
hamdisag

Yeni konular

Geri