ATTLAS MP 950 VOLTAJ SORUNU

myhid

Üye
Merhabalar geçenlerde ucuz diye attlas mp950 model bi jeneratör aldım çalıştrdığımda lambalar bayagı parlak yandı bende şupelenip cihaz çıkışını ölçtüm 260 volt çıkış var cihaza ortalama 100-150watt yük biniyor evde jeneratör gücü sürekli 650w bu voltajın yüksekliği normalmidir cihazda voltaj regulatorü yok sanırım bu değer yük bindikçe düşermi yoksa jeneratör arızalımı acaba olmadı geri verecem jeneratörler hakkında bilgili ve tecrübeli arkadaşlar lütfen yorum yapsın ilginize şimdiden teşekkur
ederim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
yokmu forumda bilgisi olan bu 30volt fazlalık referans mı acaba arkadaşlar?

Kardeş 260 v. normal değil...
Sorunun en sağlıklı çözümü için servisini ara görüş derim... Ama basitçe kendin denemek istersen muhtemelen bir yerlerinde gaz ayarı vardır. Çalışır halde iken onu kısarak 230 v. civarına ayarlamaya çalış...

eveet bu gün servisi aradım makınanın üzerinde yan tarafında frekans ayarı olduğunu saat yönünün tersine çevirerek ayarlana bildiğini çıkış gerilimi 260 volt ise muhtemelen cihazın 60 hz de çalıştığını söyledi bakalım yarın halledecem inşallah konudan aynı sorunu yaşayan arkadaşlar faydalanır

Forum istatistikleri

Konular
128,815
Kullanıcılar
450,906
Son üye
Ümitgüçlü71

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri