Atv 11 Frekans GÖsterİyor Ama Motora Enerjİ Gİtmİyor

aybulus,

Ben ce sen motor a da bir bak,, motoru surucu kullanmadan tahrik et bakalım ne olacak.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
arkadaşım bide genç mühendisimizin dediği gibi motoru direkt olarak çalıştır bakaklım belki motorda sorun vardır da parametrelerini yanlış girdiğin için sana uyarı vermiyordur şayet motorda sorun yoksa parametrelerini kontrol et bilmiyorsanda katoloğundan motor gücüne göre değerlerini belirle sorun çıkacağını sanmıyorum mutlaka gözden kaçırdığın bi yer olmalı yoksa da en iyisimi servisine götürmen aksi halde zarar verebilirisin

kolay gelsin

dc barayı ölç eğer 500-600 vdc göremiyorsan fetler gitmiştir aynı olay defalarca başımıza geldi

arkadaşım.hiçbir arıza vermiyorsa invertör çalışıyor görünüyorsa ıgbt bummmm geçmiş olsun. kapağını açıp ıgbt in uvw kısmını ölç.motor kablolarını ayırıp.ufak bir kararma görebilirsin

sürüçünün frekansını istedigin kadar arttır star vermedikten sonra motoru kaldıramassın. surucünün kumandasını bir kotrolet.

kolay gelsin...

herkez geçmiş konuya cevap gelecekmiş gibi bişeyler yazmış bende yazayım :)
buna benzer bir olayı banada sormuşlardı atv 28 frekans görünüyor ama çıkışta gerilim yok bende ıgbt yanmıştır dedim ama sorun start girişinin yanmasıymış :) yani start almıyomuş

kardeş inverter dc bara gerilimini ıgbt girişine taşıyan inverter klemens bağlantsında jumper vardır ve o jumper iptal edilmiş olabilir. Bu uygulama mekanik fren olan motorlarda inverter kullanıldığında yapılır o bağlantısını bir kontrol et.

bence inverterde problem var akım tarafoları arızalanınca sürüyor gösterir çıkış vermez.kolay gelsin

herkese selam arkadaşlar ben sitede yeniyim.benim elimde de atv 18 var o da aynı arızayı veriyor. sanırım modül uçmuş.

Sayın AYBULUS;
Bu tip arızada ( tabii arıza değil teknik bilgi ) sürücüde -FUN menüsünde
-tcc parametresi içinde
-tct parametresi '' LEL '' yapılacaktır.

Saygılarımla.

Forum istatistikleri

Konular
129,070
Kullanıcılar
451,352
Son üye
mrt8ydn

Yeni konular

Geri