Auma vana bağlantı şeması

mnrbzk

Üye
Arkadaşlar öncelikle merhaba; (SA 07 .2-F10) auma marka valfin kontrolü profibas kablo ile plc sistemi ile kontrol edilmekte ben bu valfe manuel olarak sistem odasına kumanda devresi çekmek istiyorum yalnız elimde bağlantı şeması yok bu konuda yardımınıza ihtiyaç duydum şimdiden teşekkürler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba
Ben SA 07.5-F10 kullanmıştım, büyük ihtimalle wiring diagramları aynıdır.
Ayrıyeten bir kumanda devresi kurman gerektiğini sen de belirtmişsin zaten.
Vanadaki Açık Limit, Kapalı Limit, Açma Tork ve Kapatma Tork Switch sinyalleri ile kumandanı yaparsın
Kumanda oluşturmada sıkıntı yaşarsan gene yardımcı olurum
Wiring diagramda hangi uç hangi sinyal ingilizce olarak yazıyor.

Ekli dosyalar

• KMS--TP110-001(2).pdf
    91.2 KB · Görüntüleme: 208
İzmirial ilgin için tşk. Ederim. Yalnız benim sözünü ettiğim valf 230 volt ile çalışıyor. Kumanda devreleri aynı olabilir belkide kumanda oluşturmada madem yardım ederim dedin çizerek olursa sevinirim sevinirim.

Benim kullandığım vana güç kısmı tri-fazeydi. Ekteki güç kısmında orayı monofaze bağlarsınız.
Kumanda ve güç devresi ektedir.

Ekli dosyalar

• auma_kumanda_guc_devresi.png
    auma_kumanda_guc_devresi.png
    133.4 KB · Görüntüleme: 252
arkadaşlar allah razı olsun cok işime yaradı herkese bol kazaclar TESEKKÜRLER HEPİNİZE

Forum istatistikleri

Konular
129,183
Kullanıcılar
451,541
Son üye
hyo23

Yeni konular

Geri