Auma ve oransal klepeler

d0stcan

Üye
Güvenlik talimatı
1.1 Uygulama alanı AUMA akçuatörleri glob, sürgülü, kelebek ve küresel tip endüstriyel
vanaların çalıştırılması için tasarlanmıştır. Diğer uygulamalar için bize
danışınız. Beirtilenlerin dışındaki uygulamalardan doğacak muhtemel ha
sarlardan AUMA sorumlu değildir. Bu riskler tamamen kullanıcıya aittir. Bu
çalıştırma talimatına uymak akçuatörlerin doğru kullanımın bir parçası ola
rak kabul edilir.
1.2 Kisa açiklama AUMA çok turlu SA (R) 07.1SA (R) 16 tipi akçüatörler modüler tasarima
sahiptir. Çok turlu akçüatörler elektrik motoru ile hareket eder ve üretim
kapsaminda bulunan AUMA MATIC elektronik kontroller ile kontrol edilir.
Hareket alani her iki son durum için sinir anahtarlari ile belirlenir.Her iki son
durumda tork üzerinden durma da mümkün olup durma sekli vana üreticisi
tarafindan belirlenir.
1.3 Kurma
(Elektrik bağlantısı)
AUMA çok turlu SA (R) 07.1SA (R) 16 tipi akçüatörler modüler tasarıma
sahiptir. Çok turlu akçüatörler elektrik motoru ile hareket eder ve üretim
kapsamında bulunan AUMA MATIC elektronik kontroller ile kontrol edilir.
Hareket alanı her iki son durum için sınır anahtarları ile belirlenir.Her iki son
durumda tork üzerinden durma da mümkün olup durma şekli vana üreticisi
tarafından belirlenir.
1.4 Bakım Bakım talimatına uyulmalıdır (bkz.30 sayfa). Aksi halde akçüatörün sağlıklı
olarak çalışması garanti edilemez.

Diğer oransal klepeler ve detaylı bilgiler için yardım etmeye hazırım

İyi çalışmalar

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
AUMA akçuatörlerinin ihtiyaç duydukları elektrik güçleriyle ilgili bir döküman varmı. daha doğrusu akçuatörlerinin güçlerini bulabiliyorum ama hangi çaptaki vanaya hangisi takılıyor bunu bulamıyorum. istediğim tam olarak şu= 100 mm çağındaki vanayı kontrol edebilecek akçuatörlerin ihtiyaç duyabileceği maximum güç .... W dır. gibi bir döküman varmı elinizde?

AUMA akçuatörlerinin ihtiyaç duydukları elektrik güçleriyle ilgili bir döküman varmı. daha doğrusu akçuatörlerinin güçlerini bulabiliyorum ama hangi çaptaki vanaya hangisi takılıyor bunu bulamıyorum. istediğim tam olarak şu= 100 mm çağındaki vanayı kontrol edebilecek akçuatörlerin ihtiyaç duyabileceği maximum güç .... W dır. gibi bir döküman varmı elinizde?

Bu tip Çok turlu akçuatörlerde asıl önemli olan kısım redüktör bölümüdür. Auma tip akçuatörün Anahtar bölmesi içerisindeki Diş çapı ile güç değiştirilebilir ve buna bağlı olarak dönme açı ve zamanıda değiştirilebilir.

%0 ile %100 lük bölümü tahin ettikten sonra limit ayarları ile mesafeni ayarla 4-20 çalışıyor isen klepe kol uzunluğu değiştirilerek istediğin mesafede açma kapama yapabilirsin.+olarak bu tip klepeler boru çapı ile değil sizin boru içerisine bağladığınız klepenin açma-kapama mesafesine göre 360 derece üzerinden çalışır açı değişimi sizin elinizde.
AUMA MATIC akçuatörler sizin işinizi kolaylaştırabilir

Bu tip Çok turlu akçuatörlerde asıl önemli olan kısım redüktör bölümüdür. Auma tip akçuatörün Anahtar bölmesi içerisindeki Diş çapı ile güç değiştirilebilir ve buna bağlı olarak dönme açı ve zamanıda değiştirilebilir.

%0 ile %100 lük bölümü tahin ettikten sonra limit ayarları ile mesafeni ayarla 4-20 çalışıyor isen klepe kol uzunluğu değiştirilerek istediğin mesafede açma kapama yapabilirsin.+olarak bu tip klepeler boru çapı ile değil sizin boru içerisine bağladığınız klepenin açma-kapama mesafesine göre 360 derece üzerinden çalışır açı değişimi sizin elinizde.
AUMA MATIC akçuatörler sizin işinizi kolaylaştırabilir

siz benim yazdığıma dikkat etmediniz sanırım. benim sorduğum soru ihtiyaç duydukları elektrik gücü ile ilgili.

ali4592518 sorduğun soruya dikkat ettim.100 mm çapındaki bir vanayı açma-kapama olarak iletmişsin.Bu senin istediğin redüktör büyüklüğüne göre değişir.
Auma klepelerde motor gücü 0,18 ila 5 kW olarak değişir.
Böyle bir vana için kullandığın redüktörün büyüklüğüne göre güç değişir.

Daha ayrıntılı bilgi için
MEGA Endüstri Kontrol Sistemleri Tic. Ltd. Şti

Telefon : +90 (312) 217 32 88 (pbx)

e-Posta : [email protected]

Forum istatistikleri

Konular
128,951
Kullanıcılar
451,140
Son üye
03hsyn

Yeni konular