Bakır plaket

feridun_59

Üye
Merhaba arkadaşlar çalıştığım firmada bakır plaketleri resimde görüldüğü üzere cnc ile işleyerek kullanıyoruz fakat seri üretim olduğu için bakır plaka eriyor eriyen plakayı nasıl daha sağlam hale getirebiliriz

Ekli dosyalar

• 2635fafd-676f-4caf-beb9-8b38cd1621fc.jpeg
    2635fafd-676f-4caf-beb9-8b38cd1621fc.jpeg
    193.8 KB · Görüntüleme: 15
Plaka erimesi neden kaynaklı ?

Bu genelde iki nedenle olur

1 aşırı akım geçmesi
2 sürekli sökülüp takılan bir yerse mekanik aşınma söz konusudur.

Sizdeki hangisi ise ona önlem almanız gerek.

Size tavsiyem,

Epoksi plaket kullanın. Ve bakır kalınlığı daha kalın olan plaket kullanın. Bakır yüzeyi kalay kaplama yapın yada hazır kaplı plaket kullanın.

Sürekli sök tak yapılan bir soket yeri ise konnektör yerini değiştirin. Sökülüp takılan bir yer ise bu kontaklardan geçen voltaj ve akım bilgisini verirseniz size farklı tavsiyelerde bulınabiliriz.

Yer neresi acaba özel değilse hangi il?

Plaka erimesi neden kaynaklı ?

Bu genelde iki nedenle olur

1 aşırı akım geçmesi
2 sürekli sökülüp takılan bir yerse mekanik aşınma söz konusudur.

Sizdeki hangisi ise ona önlem almanız gerek.

Size tavsiyem,

Epoksi plaket kullanın. Ve bakır kalınlığı daha kalın olan plaket kullanın. Bakır yüzeyi kalay kaplama yapın yada hazır kaplı plaket kullanın.

Sürekli sök tak yapılan bir soket yeri ise konnektör yerini değiştirin. Sökülüp takılan bir yer ise bu kontaklardan geçen voltaj ve akım bilgisini verirseniz size farklı tavsiyelerde bulınabiliriz.

Yer neresi acaba özel değilse hangi il?
İlginiz için teşekkürler akım yok sürekli sök-tak var
Bakır kalınlığı daha kalın plaket bilmiyordum açıkçası link verebilirmisiniz

İlginiz için teşekkürler akım yok sürekli sök-tak var
Bakır kalınlığı daha kalın plaket bilmiyordum açıkçası link verebilirmisiniz
güzel insan, ben biraz kalınım kusuruma bakma. bu zımbırtı cnc den çıkınca mı böyle? yoksa testlerden sonra mı böyle? hani testlerde böyle oluyorsa yolları doldurmak en iyi çözümdür. diğer taraftan @serkan_48 ustamızın dediği gibi daha kaliteli plaket kullanılabilir.

Forum istatistikleri

Konular
129,306
Kullanıcılar
451,747
Son üye
İlhan83ist
Geri