balitech 9808 sorun

aaa17

Üye
dvr 9808 kartı kullanıyoruz. kameralar hangi sebepten bilmiyorum kayıt yapmıyor.schedule ayarlarını sürekli yapmam gerekiyor. Motion record ayarı bir türlü aktif olmuyor.Sürekli continuous record da kalıyor.Motion record yapsam bile programı tekrar başlattığımda ayar gidiyor.PC den dir belki dedim sistemi yeniledim yok! gene çözüm olmadı...:confused::confused::confused: çıldırmak üzereyim!
Elektiriksel olduğunu okudum bi kaç başlık altında..Bulunduğumuz bölgede elektirik dalgalı oluyor zaman zaman.kart zararmı görmüştür acaba?
ne zaman görüntüye ihtiyacımız olsa kayıt yapmamış olduğunu görmek çileden çıkartıyor.Bilgisayarı toptan atıcam sanırım böyle devam ederse.Bu sorunla karşılaşan varsa yardım edebilirmi lütfen :(:(:(:(

Merhaba

Sanırım SET yapmadan UYGULA TAMAM yapıyorsunuz.
istediğimiz kameralar icin önce yukardan M yi seçiyoruz saat aralığına birinci deger 0 ikinci değer 23 yapıp
günlerin hepsini işaretliyip daha sonra SET yapıyoruz
en son aşağıdan UYGULA TAMAM yapınca menü bölümü kapanıp kameraların bulunduğu izleme ekranı gelecek.
kolay gelsin

hocam söylediklerini her zaman yapıyorum.zaten set demesen kayda başlamıyor. Motion record da hepsi M oluyor.Sonra apply all camera diyorum.programı kapatıp tekrar açtığımda continous record ayarı kendi kendine yapılmış oluyor. Kameraların motion özelliği bozulma gibi saçma bi durum olabilirmi? bildiğimden değil sadece olasılıkları düşünerek soruyorum.Kameraların yazılımı etkilememesi lazım.Geriye tek bişey kalıyor o zaman DVR kartmı bozuk? :(

merhaba
9808 veya 9804 den onlarca taktım bir çok sorunla karşılaştım ama sizdeki problemi hiç görmedim.sizin sorununuzun donanım problemi olmadığını düşünüyorum.birde tek bir kamerayı MONTION yapalım daha sonra sırasıyla SET APPLY OK den sonra programın kendisi menüden cıkıp kamera izleme bölümüne otomatik geliyormu? eğer gelmiyorsa olmamış demektir.birde ayar menüsünde kameranın altındaki boş olan gün ve saat kısımındaki değerlerin hepsinin M olması gerekli.eger bu değerler var saydığım sekilde oluyorsa MONTION DETECT bölümündeki perdeleme ayarlarına bir bakın.

programı kaldır tekrar yükle bence programsal hata var.yükledikten sonra set'e tıkla aplly to all camera yapmayıda unutma mutlaka düzelecektir.

programı sil başka firmaların kullandığı driwerlere yükle dene

bu kadar deneme yapmışsın birde kayıt yaptığı hdd bölümünü denetlemeni tavsiye ederim. programsal olarak zaten dvr yi kurduğunda ince ayar yapmana gerek yok derim .bence senin sorunun hdd bölüm hatası yani bootsectör olabilir veya o bölüm arızalıdır. hdd değiştir olmuyorsa kart arızalıdır.

başka firmalarınkini dene yada balitechin sitesinde 9808 eskinin bir üst versiyonunu dene o olmadı opax firmasının driverları duzgun calısıyor.kesın cozer

merhaba
9808 veya 9804 den onlarca taktım bir çok sorunla karşılaştım ama sizdeki problemi hiç görmedim.sizin sorununuzun donanım problemi olmadığını düşünüyorum.birde tek bir kamerayı MONTION yapalım daha sonra sırasıyla SET APPLY OK den sonra programın kendisi menüden cıkıp kamera izleme bölümüne otomatik geliyormu? eğer gelmiyorsa olmamış demektir.birde ayar menüsünde kameranın altındaki boş olan gün ve saat kısımındaki değerlerin hepsinin M olması gerekli.eger bu değerler var saydığım sekilde oluyorsa MONTION DETECT bölümündeki perdeleme ayarlarına bir bakın.

dediklerinizi tam anlamamakla birlikte sanırım ne yapmam gerekiyorsa tek tek yaptım.yok yok yok.hiç bişey çözüm olmadı.HDD zarar görmüş olsa kayıtları bi müddet alıp sonra almama gibi bi özelliği olmaz diye düşünüyorum HDD sorunudur diyen arkadaşlar için.Benim aslında sorunum tam olarak Motion record a bi türlü ayarlayamayışım.Continuous record olduğu için sürekli kayıt yaptığındanda kaynaklı olabilir bu bi süre sonra kayıt yapmaması..çok uyuz bi durummmm:mad::mad:

saolun arkadaşlar cevaplarınız için..sanırım bu sorunu hiç çözemeyeceğim:(

başka firmalarınkini dene yada balitechin sitesinde 9808 eskinin bir üst versiyonunu dene o olmadı opax firmasının driverları duzgun calısıyor.kesın cozer

opaxa şimdi baktım ama driverlarını verdiği bölümü bulamadım sitelerinde...link verebilirmisiniz?

Forum istatistikleri

Konular
128,826
Kullanıcılar
450,915
Son üye
snapthreads

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri