Balkon Lambası Yanmıyor

kukara

Üye
değerli arkadaşlar herkese merhaba

problemim mutfak ve balkon anahtarı ikili biri mutfak diğeri balkon mutfaktaki lambam yanıyor yalnız balkonumdaki lamba yanmıyor.kablolara baktım uçlarını yeniledim gene olmadı mutfak ta anahtarların üstünde buat var buat kapağını çıkardım bağlantılar normal gibi gözüküyor

bu tür bağlantıların buat ile birlikte bir çizimini gönderseniz çok iyi olur
yardımlarınız için şimdiden minnettarım
saygılarımla

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhabalar.

Anladığım kadarıyla komitatör anahtar mevcut. Google amcaya Komitatör anahtar tesisatı yazarsanız size istediğinizden fazlasını verecek

değerli arkadaşlar herkese merhaba

problemim mutfak ve balkon anahtarı ikili biri mutfak diğeri balkon mutfaktaki lambam yanıyor yalnız balkonumdaki lamba yanmıyor.kablolara baktım uçlarını yeniledim gene olmadı mutfak ta anahtarların üstünde buat var buat kapağını çıkardım bağlantılar normal gibi gözüküyor

bu tür bağlantıların buat ile birlikte bir çizimini gönderseniz çok iyi olur
yardımlarınız için şimdiden minnettarım
saygılarımla

Daha öncede yanıyormuydu ? Yanıyor ise yogunlasmanız gereken iki nokta ampul ve duy (armatur,glop v.s;) ne var ise baktınız içinden cıkamayacgınız bir durum söz konusu fazla kurcalamayınız,elektrik şakası olmaz havadaki nem bile carpılmadaki ölüm riskini cogaltır-azaltır vereceğiniz en fazla 20 tl servis ücreti bence hayatınızı riske sokmaya gerek yok
Meshur bir cümle dir fabrikalar ve işyerlerinde tabela ile asılıdır 'Elektrik'çinin işini Elektrik'çiye bırak' selametle...

Daha öncede yanıyormuydu ? Yanıyor ise yogunlasmanız gereken iki nokta ampul ve duy (armatur,glop v.s;) ne var ise baktınız içinden cıkamayacgınız bir durum söz konusu fazla kurcalamayınız,elektrik şakası olmaz havadaki nem bile carpılmadaki ölüm riskini cogaltır-azaltır vereceğiniz en fazla 20 tl servis ücreti bence hayatınızı riske sokmaya gerek yok
Meshur bir cümle dir fabrikalar ve işyerlerinde tabela ile asılıdır 'Elektrik'çinin işini Elektrik'çiye bırak' selametle...

Kesinlikle katılıyorum...

öncelikle balkondaki ampulün sağlam olduğunu düşünüyorum çünkü lambayı değiştirdim dememişsiniz mutfaktaki lamba yanıyorsa anahtarı sökün o anahtara 3 kablo geliyordur (komitatör anahtar ) kontrol kalemi ile kabloları ölçün anahtar kapalı konumdayken (halk dili ile anahtar açıkken) 3 kablodada kontrol kaleminin ışığının yanması lazım eğer yanmıyorsa anahtar bozuktur sorun bundan değilse geri kalan işlemler için elektrikçi olmanız yada elektrik bilginizin iyi olması gerekiyor bunu belirtmemişsiniz belirtirseniz ona göre yardımcı olmaya çalışabilirim

armatür duya kontrol edin ve komütatör anahtarı değiştirin

Komutatör anahtarın arızalı olabilir. Anahtarı ölçü aletiyle kontrol etmende yarar var.

komitatör anahtar tesisatı elektrik öğretiminin ilk öğretilen konularındandır. bunu bilmeyen birisinin elektrikçi olmadığını düşünerek bir elektrikçi çağırmanızı tavsiye ederim.

zannedersem bir elektrikçi çağırmış cevap yazmadığına göre

merhaba arkadaslar;

balkonu kumanda eden komıtator uclarını sok dırek bagla.. bı oyle dene.. eger yanarsa bılkı komıtator arızalıdır..
bır baska bakabılcegın nokta ıse duyu kontrol etmen
bır baskada balkonun lambasının not ucunu kontrol et cıkmıs olabılır

Forum istatistikleri

Konular
128,849
Kullanıcılar
450,953
Son üye
cdalci

Yeni konular

Geri