Basınç Sensörü yardım

Merhabalar ağırlık sensörleri ile ilgili bilgi arıyorum. internette falan sensor olarak arattığımda hep plc sistemlerinde kullanılan tipler çıkıyor. ama benim istediğim basit bişey sadece ağırlığı algıladığında devreyi açacak basit bir sensor. :D yardımcı olursanız çok sevinirim.

O kadar basit bir şey arıyorsan neden basınç sensörü kullanırorsun? şiringa, bebelerin balonu gibi bir çok materyal var onları kullan. sızdırmazlığı yüksek olan pnömatik pistona (Taşıyacağı kapasiteye dikkat!!!) kontaklı manometre takarsan olur ağırlık sensörü... Piyasada satılanlarda da benzer olaylar mevcut.
*Not bunu yağla yaparsan eyi randuman alursun... Bknz. Hava genleşmesi, yağın genleşmesi

Selamlar benim de arkadaşın konusuna benzer olan bir projem var. Belirlenen bir ağırlığın üstüne çıkıldığında devreyi açacak altında devreyi kesecek,devrenin çıktısı olarak 8 LED kullanılacak ve üzerine konan ağırlık arttıkça daha fazla LED yanacak yardım ederseniz sevinirim=)

basıt bır sey dıyorsun agırlıgın altına sıvıc koy agırlıgı gorunce kontak versın

biraz daha detay verirse sevinirim çok da basit bir proje gibi gelmedi bana

Merhabalar ağırlık sensörleri ile ilgili bilgi arıyorum. internette falan sensor olarak arattığımda hep plc sistemlerinde kullanılan tipler çıkıyor. ama benim istediğim basit bişey sadece ağırlığı algıladığında devreyi açacak basit bir sensor. :D yardımcı olursanız çok sevinirim.

normal bir siviç alıp kullanacagın agırlıga göre bir yay sistemi yapıp siviç e basar.
basit agırlık sensörü ancak bole olur.

cok basıt arkadasım kendı sensorunu kendın yapacaksın
hassasıyetını bıle kendın ayarlarsın

elektrıklı sofbenlerın su emnıyet kontaklarını bı su dolu balona baglayıp basıt bısey yapabılırsın

loadcell olarak nette gorsellerde ara çeşitlı ağırlık devrelerı çikacaktır

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,987
Kullanıcılar
451,199
Son üye
furkanyldrmer

Yeni konular

Geri