Bayramınız mübarek olsun

Affansen

Katılımcı Üye
Kurban bayramınız mübarek olsun. :)
Eğer böyle konuların açılması yasaksa konu silinebilir daha önce gördüğüm için açıyorum.

bayram seyran bizim neyimize arkadaş ??
bir bayram yine yalnız bekar işsiz güçsüz 5 parasız şekilde geçiyor nereye varacak böyle bizim sonumuz ???
batsın bu dünya .. :( :( :( :(

Amin, inşallah herkes için hayırlı olur.
Ancak ben yaklaşık 10 yıldır bayram kutlamıyorum. Bana kalırsa bayram kutlamak için sebebimiz de yok. Toplum eğlenmek için tatil yapmak için et yemek için sosyalleşmek için bayram tatilini değerlendiriyor. Bu nedenle ramazan ve kurban bayramları birer panayıra dönüşmüş durumda. Dini özelliğini tamamen kaybetmiş diyebilirim. Çünkü insanlar ne kurbanın ne olduğunun, ne de Hz İbrahim'in kim olduğunun farkında.
üstelik hem dünyada hem de ülkemizde odukça fazla kötülük var ve biz bunları düzeltmek için hiçbir şey yapmıyoruz yapamıyoruz. Ancak bayram yapıyoruz.
Tüm bu söylediklerim bundan 6-7 yıl önces için aynen geçerliydi. Ancak geçen zamanla birlikte pandemi işsizlik yolsuzluk vb musibetler de ortay çıkıp çığ gibi büyüyor.

Dünyayı düzeltmek için insanların düzelmesi lazım.
Hikaye dir ki,
Çocuk babasına sürekli beni parka götür benimle oyna ilgilen şeklinde isteklerde bulunur.
İşten güçten yorgunluktan zaman bulamayan baba çocuğunu sürekli atlatır.
Çocuk yine babasının işten geldiği bir akşam hemen yanına gider ve hadi Baba benimle oyna der.
Baba düşünür taşınır ne yapsam da çocuğu kırmadan yine atlatsam diye.
Masanın üzerindeki gazetede dünya haritasını gören baba dünya haritası olan sayfayı parça parça eder ve çocuğa derki,
Oğlum sen şimdi odana git bu haritayı eski haline getir sonra hemen parka gideceğiz der.
Çocuk koşarak paramparça olan gazete parçalarını alır ve odasına gider.
Baba kendi kendine konuşur,
Artık o haritayla uğraşır durur nasıl olsa bir araya getiremez derken çocuk koşarak gelir,
Baba baba haritayı düzelttim hadi parka gidelim der.
Gördüklerine inanamayan baba oğluna sorar,
Sen bu haritayı nasıl oldu da bu kadar kısa zamanda eski haline getirdin diye.
Oğlunun verdiği cevap herşeye bedeldir.
Haritanın arka tarafında insan resmi vardı baba.
Ben insanı düzelttim dünya kendiliğinden düzeldi der.

Başkasını düzeltmeye harcadığımız za-
manın,milyondabirini kendimizi düzelt-
mek için harcasak,herşey kendiliğinden,
daha kısa sürede düzelir.Herkesin doğru-
su kendine.Görünen oki,bu ülke,başka ül-
kelerden daha fazla ,okumuş hain ve cahil
yetiştirmiş.

Forum istatistikleri

Konular
128,854
Kullanıcılar
450,960