Bedava Elektrik

Bu minvalde olmak üzere bir ara erke donergeci diye bir şey tanıtılmıştı bir sürü paşanın katılımıyla . Hala çalıştığını gormedik Allaha şukur...

Ben endustri meslekte okurken de aklı evvelin biri alternatör le motoru akuple birbirine bağlayıp sonsuz enerji ürettim diyordu :)

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Vekaleten görevli
Vekaleten de sayılmıyor, bir arkadaş işyerinde tedviren başmühendis oldu , yazıyı görünce yav dedik o ne demek oluyor , vekaleten bakan arkadaşlar asaleten ataması olmayan ama o makama bakabilecek kişiler.....

@Biryorum senden iyi olmasın YaşlıUzman üstadımız vardı ; ilim dersen ilim , fikir dersen fikir , bilgi dersen bilgi , derya deniz adamdı ; kıymetini bilemedik ; o olsaydı şimdi bize bütün devlet temayülünü sayardı :)

Yani vekaleten ama asaleten ataması mümkün olmayan başka bir değişle mecburen sürekli vekil :)

Ben şöyle izah ediyorum ; ortada sorumluluk yıkılması gereken haşa huzurdan bir eşek lazım ; makam boş kaldığı an sorumluluk üst taraflara doğru kayar ; arayı çekomastik dolgu maddesi kıvamında bir elemanla doldurmak lazım :) Yoksa tedviren görevlendirme diye bir yazılı ya da şifahi devlet temayülü yok...

Forum istatistikleri

Konular
128,902
Kullanıcılar
451,050
Son üye
bayGizem35

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri