BELEŞ elektrik.

birde zihni sinir vardı demi proceler

Kendi halinde neodyum miknatısların itme-çekme etkisi kullanılarak dönüyor ama yüke binince döner mi, ya da boştayken bile ne kadar süre döner bilmiyorum! Modası/ilgisi çoktan geçse de hatıralarımızda olan bir çalışmaydı, kayboldu gitti. Videolarda döndüğü görünüyor ama basit bir alternatörü döndürerek bir ampulu ne kadar süre yakabilir? İnsan genelde elle tutulur, gözle görünür somut bir sonuç bekler.

Bu tür bir düşünce/proje/tasarım termodinamik kanunlarına muhalif mi?

Bende mıknatıslı olanı yapıcam.

Taaa ilkokuldayken mıknatıslarla kendi kendine dönen motor yapmak için çok uğraşmıştım. O zamanlar yapamadım ama çok yaklaşmıştım. Şimdi duygularım yine depreşti bu sefer yapacağım.
nasıl mıknatıs kullanacaksın, haber. bende bir yerlerde bir kaç yüz tane kadar var. işine yararsa gönderirim.
5x5x15 mm

Kendi halinde neodyum miknatısların itme-çekme etkisi kullanılarak dönüyor ama yüke binince döner mi, ya da boştayken bile ne kadar süre döner bilmiyorum! Modası/ilgisi çoktan geçse de hatıralarımızda olan bir çalışmaydı, kayboldu gitti. Videolarda döndüğü görünüyor ama basit bir alternatörü döndürerek bir ampulu ne kadar süre yakabilir? İnsan genelde elle tutulur, gözle görünür somut bir sonuç bekler.

Bu tür bir düşünce/proje/tasarım termodinamik kanunlarına muhalif mi?
Termodinamik yasaları çiğneyemez. Ama merak ediyor insan arkaplanda olup bitenleri.
Kalkışı çekiçle başlatıyor. :)
Burada sanki depolanmış enerji var.

Forum istatistikleri

Konular
129,311
Kullanıcılar
451,757
Son üye
Rudien

Yeni konular

Geri