Besleme Voltajı, Güç Kaynağı Seçimi

Toroidal iyidir..guc cekerse toroidal karali olarak akim verir...

Çoğu kişi 24 volt kullanıyor. 48 volt güç kaynağı kullandığımda ne gibi değişikler göreceğim kimse bahsetmedi :) 48 volt yapmaya değer mi değmez mi ?

Deneyebilirsin. Hız ve güç farkı olacağı kesin fakat motorlarda ısınma oluyor mu, sürücülerde ısınma oluyor mu bakman lazım.

Geçtiğimiz haftalarda aldığım Dc 48 Volt 7.3 Amper SMPS güç kaynaklarıma kavuştum :) bugün panoya montajını yaptık yarında denemeler yapacağım inşallah. Her eksen için ayrı ayrı aldım. Tanesi 30 Dolar+ KDV Firma ismini yazmadım reklam kurallarından dolayı.

Bugün denemeler yapmaya çalıştım ama mekanik çok güçlü rijit olmayınca üst hızlara çıkaramadım. Özellikle Y ekseni 5000mm/dk hızda takılıyor boşta giderken. X ve Z de sorun yok 5000 mm/dk çalışıyor ama makine küçük olunca o kadar üst hızlara çıkarmadım. 3000 mm/dk ayarladım. Uzun süreli çalıştırma zamanım olmadı sürücüler ne kadar ısındı. Motorlar ne oldu bakamadım

Bugün denemeler yapmaya çalıştım ama mekanik çok güçlü rijit olmayınca üst hızlara çıkaramadım. Özellikle Y ekseni 5000mm/dk hızda takılıyor boşta giderken. X ve Z de sorun yok 5000 mm/dk çalışıyor ama makine küçük olunca o kadar üst hızlara çıkarmadım. 3000 mm/dk ayarladım. Uzun süreli çalıştırma zamanım olmadı sürücüler ne kadar ısındı. Motorlar ne oldu bakamadım
Şimdi konunuzu okudum fakat halen daha net bir cevap gözükmüyor..
Benim sorumda benzer sanırım buna siz cvap verebilirsiniz.
Motorlarım 4,5N 4,2Amper Sürücüm: 7,5A Leadshine

1- Trafo ile 28v versem ?
2-Smps ile 48v-30

Sizce hangisini kullanmalıyız? Daha fazla verim almak için.

2-Smps ile 48v-30

Smps 48 volt kullanmalısınız. Motorlar 4.2 amper olduğu için. Mervesan Elektronik ten 48volt 7.3 amperlik smps güç kaynağı almanızı öneririm. Her sürücüye ayrı ayrı smps bağlamanın daha doğru olduğu söyleniyor.

2-Smps ile 48v-30

Smps

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,802
Kullanıcılar
450,892
Son üye
ibrahimkoc1453

Yeni konular

Geri