bilgisayar monitörü arızası

anako

Üye
arkadaslar öncelikle aranıza yeni katıldım acemi bir elektronikçi olarak bilgilerinizle bana yardımcı olurmusunuz...

benımsorunum pc moniitorum de elektiriklerin gelip gitmesinden sonra hiç calışmamam problemi gercekleşti yani acıp kapama ledi bile yanmıyordu ben bu arızayı giderdim su an da monitör acılıyor yalnız ekrana görüntü gelmiyor acaba başka bir yerinde de sorun varmıdıır yoksa tüpü falanmı yandı karttasorun sanırım tv nın parcalarınıda bılmıyorum acaba bılgili arkadaslar yardımcı olurmusunuz msn üzerinden de olabılır [email protected] şimdiden cok teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşım Sorunun adını tam belirlemen ve bizede bildiklerini en iyi şekilde anlatman her iki taraf içinde faydalı olucaktır...
monitörü başka bir kasada dene çalışıyormu ?
çalışmıyorsa donanımsal sorunların var ,
başka bir kasada çalışmıyorsa, bununda bazı nedenleri var
eğer gösterge led (Power ) kesik kesik yanıyorsa ki muhtemelen öyledir
ekran kartına güç gitmiyor demektir...
birazdaha bilgi verirsen bizde biraz daha yardımcı olmanın mutluluğunu yaşarız
Saygılar

Arkadaşım Sorunun adını tam belirlemen ve bizede bildiklerini en iyi şekilde anlatman her iki taraf içinde faydalı olucaktır...
Saygılar

Siteyi dolaşırken yazınızı okudum.bendede phılıps 105 e 11 model monitör var. ekran süt beyaz renk gelmiyor. başka kasadada gelmiyor. normalde kasadan ayrılmış halde elektrik verildiğinde yeşil mavi ve kırmızının gelmesi gerekiyor. bende bu yok . yardımcı olabilirseniz. zahmetleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.Led yanıyor parlaklık çalışıyor .

sayin arkadaslar;
isin asli elektronik tamirlerinde en gicik heleki servisi de degilseniz arzalar CRT monitor arzalaridir, genel olarak arkadaslara tavsiyem bu isi yapan arkadaslara cihazlarini gostermesidir, bir fiyat aldiktan sonra yaptirip yaptirmamak tabiiki sizin taktirinizedir, bu cihazlarin sifir fiyatlarida artik eskisi gibi yuksek degildir, ama yaptirmak milli ekonomi acisindan faydali oldugu gorusundeyim.
saygilarimla...

Saygılar

öncelikle ilgin için
çok teşekkür ederim. monitörün kendisinde bir arıza var. Kasaya takılı olmakla veya kasadan ayrı olmakla sorun değişmiyor. Elimde bu modelin( phılıps105e11 modelinin )şase şemasıda yok. bu yüzden gerekli kontrolleri takip edemiyorum. led arızasız yanıyor. ancak anahtardan açınca gelmesi gereken renkler gelmiyor.Aynı şartlarda başka bir monitörü deniyorum. herşey normal.

Aidata 775B 17" Flat CRT Monitör Gümüş Siyah--55 usd+kdv
Genesis 775CA 17" Flat CRT Monitör Gümüş Siyah--55 usd+kdv
Samsung 793DF 17 Flat CRT Monitör Gümüş Siyah--68 usd+kdv

bence arızasıyla hiç uğraşma,
24 ay garantili sıfır ürünler, türkiyenin heryerine kargo vs..

Saygılar

Size teşekkürlerimi herhalde yanlış yerde ilettim. Benim sahamda yayınlandı.İlgin için tekrar teşekkür eder tavsiyelerini beklerim.

Saygılar
Sayın kanuni.
Size teşekkürlerimi herhalde yanlış yerde ilettim. Benim sahamda yayınlandı.İlgin için tekrar teşekkür eder tavsiyelerini beklerim.

arkadaslar benim görüntüde bir sorun var ekranda bilgisayar acarken yatay cizgileroluyor ve takılı monütörü tanımıyor sorun ne olabilir

Slm arkadaşlar öncelikle pc hakkında pek bi bilgisi olan biri değilim sadece kullanıcıyım;) benim laptopum toshıba A200 serisi . bi süredir açtığımda ekran ara ara gidip geliyodu yani flashör gb yanıp sönüyodu, sonrasında bunun sıklığı baya arttı ve ara ara ekran pembeye dönüyodu,son 3 gündür ekran bembeyaz oldu ve sadece açıldığı zaman ki windows sesini duyabiliyorum başka hiç bişey görünmüyo ve sürekli öyle kalıyo. bunun bios ayarlarından düzelebileceğini bi bilgisarcı arkadaşım söyle fakat ben daha donanımlı olan ve bu konuda çok tecrübeli olan başka yere gösterdim bana chipsetinden dolayı olucağını açmadan ve bakmadan söyledi. benim öğrenmek istediğim arkadaşım kısa yolumu söyledi bana yada donanımlı olan bana yanlış bilgimi verdi ve bana dediği 180-250 tl arasında bir fiyat çıkıcak . sizce ne olabilir daha önce tecrübesi olan varsa ltfn bana bi cvp yazsın:((

Forum istatistikleri

Konular
129,250
Kullanıcılar
451,649
Son üye
Frknkg

Yeni konular

Geri