Bilgisayar sorunu

Maxim-1995

Üye
Arkadaşlar benim bilgisayarda olmadık sorun var ...
Şöle açıklayım ...
- Ram arızalanmış = değiştirdim hatta 1 Gb fazla aldım = 2 Gb ram DDR2 647 MB
( tek )
- Ardından ekran kartı ölmüş ... = Onboarddan takılabiliyom ...
- Bunlardan hepsi önce yanlışlıkla güç kaynağı bozdum ( temizlik yaparken ) ve değiştirdim ...
-İşlemcim İntel Celeron ((

- Format atmasını öğrendim hatta istediğim zaman artık atabiliyom ( gerçi zaman kaybı olunca bende gerektiğinde atcam )
- Antivirüs = Comodo İnternet Security

Ama nadir olarak bilgisayar durup dururken hiç anlatılcak türde değil bilgisayar direk kapatıyor...
Örneğin
- 4 gün önce kız arkadaşımla konuştuktan sonra son mesajı verdikten sorna paaat bilgisayar kapandı ( ...
-ben basıyom açma tuşuna 2 sn sorna kapanıyor sabah oldu tekrar basıyom yok 2 sn kapanıyo içini açtım toz olmuş ( hay allah en faza 3 hafta geçti )
Ramın soketini değiştiriyom düzelir gibi oluyor ama ne sorun var bilemiyom ...

Not : bilgisayar yaklaşık 5 seneden fazla ...

Nolusunuz bu bilgisayarı sışarı fırlatmadan önce yardım edin yoksa yemin billah sinirimi geçti atacam ohhh dicem yeni bilgisayar alasım yok ! ... çünkü 2013 olayı olunca ve windows 7 içn lisans almaya uğraşmam ...

Ekleme : Şu an kasanın bir bölümü açık 1 vantilatör boyutunda fanla çalışıyor ( klasik ama bilgisayar içn değil )

genelde 3 fan çalışır ama beceremiyor >(

sakin ol
kendini toprakla yani prizdeki toprak hattına dokun yada normal toprakta gez.(Delilklerden içeri tornavide falan sokma ölürsün denemeye teşebbüs bile etme mesuliyet kabul etmem,forumda etmez)
sonra bir ılık duş al iyicene temizlen. Rahatla.
bütün parçaları sakince derin nefes alarak acele etmeden sok mümkünse toz fırcası (boya fırxası ama 0 :=) ile temizle.
varsa evde hava üfleyen bir cihazla soguk ama fanlara tut. Fanlar ses çıkartıyorsa yerinden sök kağıdını maket bucagı ile arala ddeğişik bir makenizma görücen oraya 1 damla makine yağı damlat
Hala sakiniz
ilk başta PSU yerine oturttur. İyice vidala. Sonra anakartı vidayerlerınden kasaya iyice sabitle,
sonra HDD, CDROM gibi ek donanımları yerleştir. kablolalma bağlantılarını sıkıca gözden geçir 2 hatta 3 kere kontrol et...
herşeyden emin isen güçu ver pcyi başlat
Aniden kapanma sebebim işlemcinin aşırı ısınmasından dolayı

2013e gelince en kötü senaryo o olmayabilirde haklısın beklemek lazım

5 senelik bilgisyara ve celeron iyi çalışıyormuşş hayret ben intel core duo yu ayakta zor tutuyom.

2013 olayı nedir ? 2012 de maya takvimi bitiyor, kıyamet koparsa, param boşa gitmesin mi dediniz ?

Lisans konusu kolay, ozgur lisansli bir isletim sistemi kullanabilirsin. 2. el uygun fiyata ve elindekinden daha iyi durumda makineler var. Gecenlerde ben 100 TL'ye P4 2.8 GHz 1GB RAM'li makine aldim. Bankadan cikmis cok kaliteli bir marka idi. Muhtemelen uzun yillar kullanirim.

2013 olayı nedir ? 2012 de maya takvimi bitiyor, kıyamet koparsa, param boşa gitmesin mi dediniz ?

hayır güneş fırtınası ...

dediğinizi heopsini daha önce yaptım yalaşık 1 ay geçti sonrada oldu olacağı güç kaynağı öldü ...
Sanırım onun sayesindede ekran kartı vefat etti kasanın neresi gelirse gelsin heryerini temizledim tek anakartın vidayla kapattığımız bölümü temzilemedim ...

acaba bilgisayarcıya işlemciye krem sürmesini istesem sorun düzelirmi ?

ee, güneş fırtınası olunca noluyor? Gerçekten merak ettim bu 2013 olayını

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…