Bilgisayar sorunu

acaba bilgisayarcıya işlemciye krem sürmesini istesem sorun düzelirmi ?

Yaşadığım tecrübeyi anlatayım aynı kapanma olayı ve aniden görüntü gitmesi benim p4 1.7 Ghz işlemcili bilgisayarımdada vardı 1,5 yıl idare ettim fakat her geçen gün kötüleşti kapanması dahada fazlalaştı sorunu anakart ve işlemci hariç bütün parçaları değiştirerek çözmeye çalıştım olmadı ana kart arızasından anlayan bir arkadaşla tanıştım sorunu anlattım zamanlı zamansız kapanıyor bazen hiç açılmıyor dedim.Arkadaş anakartı getir bakalım dedi.getirdim baktı inceledi sorunun anakartın kuzey köprüsü yanmış dedi tamir olması çok zor dedi yenisini al dedi ve bende anakartın yenisini aldım şuanda hiç sorunum yok fakat bilgisayarı 2. el almıştım şimdi komple yenilendi şimdi 2. el ürün almak bana cazip gelmiyor.Benim yaşadığım belki sorununa belki bir ışık olur.Ana karta baktırmanı tavsiye ederim..

Anladım çok teşekkürler herkese ...
Peki Bu '' P '' dediğiniz şeyi nerden öğrenebilirim yani benimkinin ne oldunu vs vs ??

Sevrice pack ise = SP2

Anladım çok teşekkürler herkese ...
Peki Bu '' P '' dediğiniz şeyi nerden öğrenebilirim yani benimkinin ne oldunu vs vs ??

Sevrice pack ise = SP2

Masaüstünde bilgisayarıma sağ tıkla özelliklere gir altta işlemci ve ram'e ait kapasite bilgilerini göreceksin ...

Elinde farklı bir ram varsa bir deneme amaclı tak bakalım ne alemde...

Genelde bu sorun işlemci ısınmasından ya da yukarı da ki arkadasın yazdıgı gibi köprülerden sorun yaratıyor anakartın kondansatorleri falan sisiyor...
Bunlardan baska arıza arama.

1. teorim :bahsettiğin sorunların sonucunda senin powersuply gitmiş gibi duruyor bence. Önce ramlar, sonra ekran kartı v.s. bütün donanım gitmeden biran önce değiştirip dene derim. Eğer Ucuz bir kasan varsa muhtemelen dandik bir power'ın vardır. Buda bütün bu bahsettiğin hatalara neden olur.
2. teorim : kasayla bu kadar uğraşırken işlemci soğutucusunun sabitleme ayaklarından birine zarar vermiş olabilrsin veya
3. teorim : kasayı temizlerken cpu fanına hava tuttuysan fan bozulmuş olabilir. Normalde çalışıyor gibi dursada doğru devri bulamıyordur.

Sonuç: Tavsiyem sistemin tüm sıcaklıklarını anlık gösteren programlardan kullanıp sıcaklık değerlerini gözlemendir.
Kolay gelsin..

Öfff Pööfff çıldırcam artık daha az önce boot seraching gibi yazılar çıktı herhangi bir tuşa bas diyordu bastım bastım öff olmadı reset attım 4 kez aynı şey sonra kapattım 5 dkk açmadım vantilatör de açtım soğuttu :p offf yeter artık ebn dayanamıcam bu bilgisayara napayım ?? :'(

Cpu 57 dereceye kadar çıkıyor vantilatör kapatınca yükselmeye başlıyor
System ise 31 lerde gene vantilatör kapatınca aynı şey :((( ...
Açıkçası bıktım mağdurumda mağdurum ...

Bu bilgisayarın artık daha masrafına uğraşamam atacam da içindekiler var ondan onları satmayı düşünüyom çünkü bigisayarı satsam anca 100 Tl :pPP
ama Ram aldım 60 Tl güç kaynağı 40 tl bunları fiyatı azaltsam gerisinide çalışanlarıda satsam belkide yeni bilgisayar için hazır para elde ederim :( bıktım ya fırlatsam ne büyük dertten kurtulurum ama bilgisayarda benim hayat kaynağım :(

biraz önce speed fan yükledim işte değerlerin ortalaması

system 29
cpu 55
aux 53 ( bu nedir ??? )
HD0 31

2013 olayı nedir ? 2012 de maya takvimi bitiyor, kıyamet koparsa, param boşa gitmesin mi dediniz ?

benim bildiğim kadarıyla xp tarih olucak... windows xp yi tamamen kaldırmayı düşünüyor.. çünkü yeni çıkan işletim sistemlerini satamıyor :D arkadaş bu niyetlemi söledi bilmiyorum...

ısıl değerlerin normal gözüküyor. Yani sıkıntı anakarta doğru kayıyor buda evet yeni bir bilgisayar yolda demek oluyor. Üzerindeki malzemeleri internet sitelerinde biraz daha ucuza satmayı dene .Ve artık yeni bir bilgisayar al ....

Forum istatistikleri

Konular
128,773
Kullanıcılar
450,854
Son üye
Enes.bst

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri