Bilgisayardan kontrol

AhmetNuri

Üye
Bir proje için makineye bağlı loadcel ve liner. cetvelden gelen ve giden veriyi arada plc kullanmadan kontrol etmem istendi.
Bu işlem nasıl yapılır ve Hangi firma yapar. Mühendislik hizmeti olarak yapan firma var mı?

Bilgisayar ile kontrol edebilirsin

Enazından pic tarzı bir mikrokontrol kullanman gerekir bence. Direk pc ile olmaz.

Load cell ve lin. cetvelden gelen bilgiyi nasıl kontrol edeceksin.Bilgisayardan ayrıca control çıkışı mı istiyorsun.Yoksa sadece izleyecek misin.

bana nasıl ve hangi ekipmanlarla yapılacağı lazım.

Lineer cetvel bilgisi dogrudan parallel porttan alinabilir.

Loadcel verileri nasil gonderiyor bilmiyorum ama digital gonderiyorsa bilgisayarin mevcut portlarindan birinden, analog gonderiyorsa, araya bir analog-digital cevirici takilarak yine mevcut protlardan birinden alinabilir.

Firma adi bilmiyorum ama donanimdan anlayan programcilar yapabilir.

Load cell ve lin. cetvelden gelen bilgiyi nasıl kontrol edeceksin.Bilgisayardan ayrıca control çıkışı mı istiyorsun.Yoksa sadece izleyecek misin.

Sanırım pc ye başka kartlar takılarak yapılıyor.
Dac kartı gibi bir şey
Zaten işi bizim yapmamız bir az zor gibi. İyi proje olarak işi bitirecek otomasyon firması lazım.
Mesela cnc tezgahlar pc ye dirkt seri porttan bilgi gönderip alıyor.
Yada delta tau kontrol ünitelerinde windows ce kurulu basit pc ler var.

Lineer cetvel bilgisi dogrudan parallel porttan alinabilir.

Loadcel verileri nasil gonderiyor bilmiyorum ama digital gonderiyorsa bilgisayarin mevcut portlarindan birinden, analog gonderiyorsa, araya bir analog-digital cevirici takilarak yine mevcut protlardan birinden alinabilir.

Firma adi bilmiyorum ama donanimdan anlayan programcilar yapabilir.

Cevap için çok teşekkürler.
Dac kartı ile ilgili bilginiz var mı?

Forum istatistikleri

Konular
128,905
Kullanıcılar
451,059
Son üye
landonor
Geri