Bir çaylağın CNC yapma merakı...

Gerçekten de çok güzel

15 mm moment den bir şeycik olmak. Ki zaten daha inceden olabilir. Esneme yapacak bir konumda olmayacak. Yukarı aşağı hareket eden parçayla yanak yanağa yapışacak. özeliikle çok dikkat. Yoksa spindle tablaya dik durmaz(benim ki gibi) ayarda yapamazsınız çünkü vidalar arkada. vidaşi miş somunun vidalarından da ayar yapamazsınız çünkü onun vidaları da motorun altında kalır...

15 mm moment den bir şeycik olmak.

Momentler makinaları zorlayan, rijit yapmaya çalışmamızın önemli bir nedeni. Örneğin spindle Z eksenine 75 mm mesafede bağlı iken 90 mm ye çıktığında %20 moment artışı olacaktır. Makinanız kaldıracak kadar rijitse sorun olmaz.

Diğer yandan bakacak olursak momentleri karşılamak için arabalar arasındaki mesafeyi büyük tutmaya çalışıyoruz ama özellikle küçük makinalarda çalışma alanından kaybediyoruz.

İlave bir plaka gerekiyorsa konmasın demek istemiyorum ama bir bedeli de var.

Son düzenleme:
Gerçekten de çok detaylı bir makine olduğu apaçık ortada. Bakalım daha neler öğreneceğim...

Kredi kartına taksit yapan firma arıyorum step motoru alacağım

Bir çoğu yapıyordur bence. Ama +kdv tabiki.

Bildiğiniz önerebileceğiniz bir yer var mı acaba? Tercihen izmirde

İzmiri @lydra bilir :) yanılmıyorsam @togitogi de izmirde :) Hatta kendisinde satılık malzemeler vardı topluca ikonomik fiyata alabilirsin :)

Togitogi sağolsun yardımcı olmaya çalışıyor da benim kararsızlığım problem okuyor [emoji16]

Forum istatistikleri

Konular
129,073
Kullanıcılar
451,359
Son üye
Ellidokuz

Yeni konular

Geri