Bir iş ilanı

yaman9

Üye
Şirketimiz Bünyesinde Azerbeycanda Çalışacak Saha Mühendisleri arıyoruz.
*En az 3 Yıl tecrübeli
*Autocad Bilen
*Tercihen İngilizce Bilen
*Tercihen İTÜ&YILDIZ&KOCAELİ mezunu
ilgili arkadaşların CV lerini scoker18@hotmail .com adresine iletmelerini rica ederiz.

Yukardaki ilanı anlamış değilim. Farzedelim aynı deneyime sahip Boğazici, ODTÜ ve Kocaeli mezunu 3 mühendis arkadaş gelip başvuracak. Firma kimi seçecek?

Not: Kocaeli mezunlarına bir garezim yok. Ancak iş ilanında üniversite ismi vermeyi yanlış buluyorum. Tercih tecrübeden yana olmamalı mı??

haklısınız ama bazı firmalar herhalde bu universitelerde verilen ozel derslerden dolayı bu yola da gitmiş olabilirler bence

Bu yüzden hayatım boyunca ODTÜ' ye uyuz olacağım...:)

şimdi o firmanın sahipleri mesela kocaeli mezunu ise ve kendi üniversitesinden eleman almak istiyorsa söyleyecek söz olmaz.

haklısınız ama bazı firmalar herhalde bu universitelerde verilen ozel derslerden dolayı bu yola da gitmiş olabilirler bence

o üniversitelerde Azerbaycan standartları veya iyi bir saha mühendisi nasıl olmalıdır şeklinde dersler veriliyor olsaydı sana hak verilebilirdi. Ama böyle birşey olduğunu sanmıyorum.

Belki oranın eğitiminin iyi olduna inanıyordur..

Zaten tercihen yazmışlar.. Zaten istenilen tecrubede biri oldukdan sonra Hangi üniversiteden mezun olduğunun bir önemi yok bence.

şimdi o firmanın sahipleri mesela kocaeli mezunu ise ve kendi üniversitesinden eleman almak istiyorsa söyleyecek söz olmaz.

Buna birşey demek tabi mümkün değil. Ancak bazı cevaplanamayan sorulara neden olabilir.Personel alımında tecrübeye ve iş deneyimine önem vermeyen, sadece tanıdıklarını (kendi okulu da bu kategoriye girer ) işe alan bir şirket ne derece profesyoneldir? Ciddi bir insan kaynakları olmayan bir firma maaş ödemelerini ve sigortayı düzgün yatırır mı? Personelinin başına yurtdışında gelebilecek bir sorunda/kazada hazırlamış olduğu bir plan var mıdır? Sorular böyle artarak gidiyor.

yaman arkadaşımıza katılıyorum bence deneyime ve kendini geliştirebilmiş adaya öncelik vermeliler . özel ders falan da yok üniversitede alınan dersler standarttır zaten üniversitedeki derslerle saha ve iş hayatı apayrı bir konu önemli olan teorikle pratiği birleştirebilmek sen istediğin kadar teorik al en kral üniversitede bunu kullanamadıktan sonra..

. Çünki iş ilanlarında baş vuru çok fazla oluyor . Bu baş vuruların tümüyle ilgilenmek çok fazla zaman kaybına sebep oluyor. Bu yüzden bizde üniversite adı belirtiyoruz .Okulları nasıl seçtik diyorsanız ; bazı okulların mezunları teknik olarak yetersiz . Bazı okul mezunlarının ise talepleri şirketimizin karşılayamayacağı kadar yüksek oluyor. Bu yüzden başvuruları 3-5 üniversite ile sınırladık.

Kolay gelsin...

. Çünki iş ilanlarında baş vuru çok fazla oluyor . Bu baş vuruların tümüyle ilgilenmek çok fazla zaman kaybına sebep oluyor. Bu yüzden bizde üniversite adı belirtiyoruz .Okulları nasıl seçtik diyorsanız ; bazı okulların mezunları teknik olarak yetersiz . Bazı okul mezunlarının ise talepleri şirketimizin karşılayamayacağı kadar yüksek oluyor. Bu yüzden başvuruları 3-5 üniversite ile sınırladık.

Kolay gelsin...

Sözüm meclisden dışarı, diğer üniversitelerin teknik yeterlikleri hakkında fazla bilgili değilim. 1998 mezunuyum ve benim üniversitenin teknik yeterliliği de orta seviyelerdeydi.
Üniversite sınavına girerken hangi üniversitelerin teknik olarak yeterli hangilerinin yetersiz olduğunu bilmiyorduk. Şimdi bile bunu öğrenmek kolay değil. Anladığım kadarıyla başvurularla ilgileniyorsunuz. Tecrübelerinize dayanarak ve üniversite seçimi yapacak üniversite adaylarına yardımcı olmak amacıyla teknik olarak yetersiz olduğunu düşündüğünüz üniversiteleri söyleyebilir misiniz?

Forum istatistikleri

Konular
128,828
Kullanıcılar
450,918
Son üye
pratender

Yeni konular

Geri