Boruların Donmaya Karşı Korunması

Kışın sobalı, müstakil evimizin iç tesisatındaki borular soğuktan donuyor. Çeşmeleri açık bırakmak her zaman çözüm olmuyor. Aşağıdaki ürünü alsam -1 derecede veya 0 derecede devreye girmesini yani ısıtmasını, +4 derecede devre dışı kalmasını yani ısıtmayı kesmesini istiyorum. Ayrıca termostat devresi mi almam gerekiyor ? Bu iş için en uygun çözüm yolu bu mu yoksa farklı bir fikriniz var mı ?

http://tr.aliexpress.com/item/PR-23...23.html?spm=2114.13010208.99999999.275.kv8k18

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
220 v ve 230 volt güneş enerjili su ısıtıcılı diyor inan bir şey anlamadım!Güneş enerjisi ile çalışıyorsa kışın güneş olacak mı?220 v sa çalışması işinizi görür ama güneş enerjisi olayını anlamadım.

Bu urun sıcak su ureten gunes enerjisi boruları ile iç tesisat borularında donabilecek yerlerde boru etrafına sarılan ve elektrik verilerek ısınan bir çeşit rezistanstır.

dediğiniz gibi birde termostat takılarak tasarruf sağlanabilir.

Cevaplar için teşekkürler. Tahmin ettiğim gibiymiş. Termostatla kullanıp, su borularını donmaya karşı koruyacağım inşallah.

Fakat su +4°C da en yoğun halini
alır. Bence sıcaklığı +5°C dan yukarıda
tutmakta yarar var.

Ek:
+4°C altına düşmeye başlayınca bir valf ile
basınç düşürülebilir. [emoji780]

Son düzenleme:
Valf kullanma durumu yok maalesef.

İlk mesajda linkini verdiğim rezistans kablo ile uyumlu 220 volt ile çalışan bir termostat bulamıyorum. Bu konuda da yardımcı olur musunuz ? Aşağıda linkini verdiğim ürünü buldum, 12 Volt girişi var ama açıklama kısmında nasıl oluyor da çıkışına 220 Volt yazmışlar anlayamadım.

Ürün şu : http://tr.aliexpress.com/item/Beaut...19.html?spm=2114.13010208.99999999.285.tYC5I9

12 VDC ile devreyi besliyeceksiniz. 220 VAC ile rölenin çıkışını kullanacaksınız. yani 220 VAC rezistansı bununla kontrol edebilirsiniz. Zaten röleye dikkatli bakarsanız üzerinde yazıyor.

Ayrıca 1 C doğruluk ve hassasiyet vermiş. Sizin için bu büyük bir değer değilmidir?
İyi çalışmalar.

Son düzenleme:
12 VDC ile devreyi besliyeceksiniz. 220 VAC ile rölenin çıkışını kullanacaksınız. yani 220 VAC rezistansı bununla kontrol edebilirsiniz. Zaten röleye dikkatli bakarsanız üzerinde yazıyor.

Ayrıca 1 C doğruluk ve hassasiyet vermiş. Sizin için bu büyük bir değer değilmidir?
İyi çalışmalar.

Cevap için teşekkürler. Daha hassas termostat var mıdır, bilmiyorum ki ? Aliexpress'te bu denk geldi, bu alayım dedim.

Bağlantı aşağıdaki şekilde olacak anladığım kadarıyla ama AC 220 Voltun nötrünü mü termostata bağlamak mantıklı yoksa fazını mı ? Benim mantığım termostata nötrü, yüke de (rezistansa da) fazı bağlamak doğru diyor. Bunu da cevaplarsanız minnettar olurum. Teşekkürler.

Wbnzl8.jpg

Termostat beyaz konnektorle karta
giriyor. Faz veya nötr ile alakalı değil.
Siz lamba olan yere resistans
bağlayacaksınız. Pil olan yere de 12V.
girilecek. O kadar.

Forum istatistikleri

Konular
129,227
Kullanıcılar
451,600
Son üye
mrpaz

Yeni konular

Geri