Bozulan ya da Yanan Sensörleri Yapabilir miyiz?

1 liraya da yapılabilir :)

9-40vdc aralığında çalışan. sensor çıkışı npn yada pnp olan her tur sensorde çalışır.

üzerlerinde yazar pnp mi yoksa npn mi diye ayrıca test cihazı bulamzsın piyasada kendin yapacan uygun kablo lamba veya buzzer 1 tanede röle hepsi bu

şemlar güzel ama serkan sapan arkadaşın dediği gibi kablo lamba röle deneme yöntemi daha kolay

bizimki de bozulmuştu tamirci iflah olmaz dedi yenisini taktık

sagolun abı

elimde bir kaç arızalı sensör var ben bunların nasıl tamır edıldıgını yada nasıl arıza tespiti yapıldıgnı ogrenmek ıstıyorum yardımlarınızı beklıyorum

Viyan, tamir edilebilen sensör var, edilemeyen sensör var, arızalı sensörlerin hakkında hiç bilgi vermemişsin. Sensörleri test etmek istiyorsan arkadaşların verdiği basit devre en ekonomik çözüm illakide hazır bir cihaz arıyorsan bizim kullandığımız Di-soric marka sensör test cihazı var, yukarıdaki şemalarla aynı mantık çalışıyor, içerisinde 2ad 9vdc pil var, hem sensörü besliyor, hemde çıkış verip vermediğini görüyorsun, bunun birde Keyence marka olanı var bunun içinde batarya var şarj edilebiliyor. Dökümanı altta...

http://www.di-soric.com.k1460.ims-firmen.de/datei.php?src=pdb_medien/datenblaetter/en/201701_en.pdf

Forum istatistikleri

Konular
128,931
Kullanıcılar
451,107
Son üye
Xte13

Yeni konular

Geri