BT30 spindle projesi

heilcoil, yamuk çekilen dişleri nasıl düzeltecek? çok doğru olarak genişletmen gerekiyor suat bey :( kaptırırssan, genişleteceğin yerde yamuk olur.

M6 helicoil için 6mm matkapla delinecek ya, ben o delme işini düz olması için sütun matkaba 6mm parmak freze bağlayarak yapacağım. Normal matkap yamuksa gene yamuk deler ama parmak freze düz delecek.

Civatanın kafasını sil kurtul abi çok uğraşma :) yoksa sana iş bıraktıracak bu proje :)

mükemmeliyetçi olmak, kimi zaman zamandan kaybettirsede, çok güzel işler çıkaracağı kesin. bende kesinlikle boş bırakmazdım. işin kolayına kaçamam.

Mesele şu. O kapak normal bir kapak değil. Kapaktaki 8 civata 300 kiloluk yük taşıyacak. Havalı silindir çalıştığında yük 500 kiloya çıkacak. Yani civatalar sürekli yük altında olacak. Bir tanesi eğri ise zamanla taşıdığı yükün etkisiyle baş tarafından eğilme yapabilir.

Bu kadar uğraştıktan sonra bunun gibi detayları atlamak olmaz. İşi doğru yapmak lazım.

Bir de ben sırf bu spindle'ı kullanabilmek için yeni bir makine yapacağım.

Mesele şu. O kapak normal bir kapak değil. Kapaktaki 8 civata 300 kiloluk yük taşıyacak. Havalı silindir çalıştığında yük 500 kiloya çıkacak. Yani civatalar sürekli yük altında olacak. Bir tanesi eğri ise zamanla taşıdığı yükün etkisiyle baş tarafından eğilme yapabilir.

Bu kadar uğraştıktan sonra bunun gibi detayları atlamak olmaz. İşi doğru yapmak lazım.

O kadar sayıda M6 epey bi ton yük çeker abi :D görsellik mükemmellik tamam ama yük konusunda sıkıntı yapma. O civataları koparak yükü ancak iç çapı spindle kadar olan piston yapar :)

M6 helicoil için 6mm matkapla delinecek ya, ben o delme işini düz olması için sütun matkaba 6mm parmak freze bağlayarak yapacağım. Normal matkap yamuksa gene yamuk deler ama parmak freze düz delecek.

Matkap yerine sırarlı klavuz tak, deliyor gibi yeniden diş çek. yamıhlığı telafi edersin. Bu işlem yapdıktan sonra belki,, çok az civataya paso atarsın. Göze görünmez bile 1 mm Çapda 0.5 yapar. 1 metreden fark edilmez....
Daha fazlada ağlarsan, ayağına düşürmeye çekiç, kargoya vereceğim. Belki bide levye yollayan da çıkabilir.

Sıralı kılavuz dediğin 3'lü takım olan kılavuzlar mı?

Forum istatistikleri

Konular
128,847
Kullanıcılar
450,950
Son üye
BERKEN

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri