BT30 spindle projesi

Pergel kullan, Pergelleleri kullanma. Sakün sakün yaparsın
Abi eski usül markalama yöntemi ile yapabilirsin aslında. Parçaları birleştir. ilk deliği del klavuz çek vidala sabitlemiş olursun sonra diğerlerini parçadaki deliğin ölçüsündeki matkapla markala parçaları ayırıp istediğini del klavuz çek :) sakin sakin yaparsan sıkıntı olmaz bence.

Bahsettiğim parçayı CNC'de kestim. Gövde deliklerini delmek için mükemmel bir referans olacak.

IMG_3290.jpg

IMG_3293.jpg

IMG_3292.jpg

Eline sağlık. Bence markalaştırıp satmalısın. Zamanında bize dandik gelen Türk markaları şimdi uçak yapımında kullanılıyor. En son cnc tutucu yapan bir firmanın ürünleri Rusya'nın uçağının yapımında kullanılıyordu.

Parça iyi güzel emmeee o parçayı oraya nasıl sabitleyeceksin ? :)

Parçanın iç çapıyla gövdenin iç çapı eşit. Oraya bir rulman takıp ortalarım. Dışardan da küçük 2 mengeneye sıktım mı tamam.

@cevdetfaik Teşekkürler.

Vidyo at Abim (hala isim bilmiyorum) belki bilmediğimiz yöntemdir veya anlamamışızdır fikir verir.

Pergel;
Bakındım ama video bulamadım. Karaladım bende
Bilindik bir yöntem (CAD-CAM hakimiyetinden önce)
Sanırım detay izahatine ihtiyaç yoktur. Hepi topu, ekseni tornada çiz, pergelle böl, noktala-del.
2-3 tanelik işlerde çokca kullandık, adetli işlerde suat gibi mastar yapardık.

resim-388.jpg
Öteki Pergel; Onuda anlamışsındır :D:D:D

Tamam uşaklar bende varım,
Proje başkanı olsun birimiz,
Herkes görevini cebine koysun,
Şase nerede toplanacak, kim elektronik, kim mekanik, tedarikciler, yurtiçi-dışı, herkes ne koyabilirse ortaya, açalım başlığımızı, tıntın gidelim.
Ama en kafadan bize bi CAD,CAM'a hakim talaşlı imalat da iş bölümü yapacak biri lazım
@mashadow Türk malı yazılımı ve elektronik kartları hazırlıyor bana yakın olursanız pano işçiliğini yapabilirim:)

Forum istatistikleri

Konular
128,847
Kullanıcılar
450,950
Son üye
BERKEN

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri