Bu jenarator panelini ve hata mesajini taniyan varmi

Dediginiz gibi konnektorun alyan vidasini gevsetip konnektoru araladim ve bekleyip tekrar vidasini siktim. Start dedigimde jenarator calisti.

Ancak sozkonusu hata mesaji halen ekranda var. Hatalari sil secenegi cikti ancak OK tusu basmadigi icin uyariyi silemiyorum.

Artik paneli uygun bir zamanda komple sokup membran klavyenin onarilip onarilamayacagini kontrol ederim.

Basit bir temizlik islemi yuzunden cihazin calismamasina neden olmak cok kotu bir seydi.

Hani derler ya calisiyorsa dokunma.

Ama bu bizler icin gecerli degil.

Tesekkurler.

Önce buradan başlamanızı tavsiye ederim:
"Sıcak silikon"u sökebilmek için İsopropil Alkol kullanın

EMCP4_keyboard.png

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bugun paneli degistirdiler. Tuslar calismaya basladi. Artik eski paneldeki arizayi onarabilirim.
Eger ariza mebran klavyenin icinde degilse muhtemelen basit bir sey cikacak.

Paneli servis gelmeden once kendi kafama gore acip tamir etmeye kalksaydim yetki asimi vs diyeceklerdi.

Bu arada paneldeki dili Ingilizceye cevirttim. Zaten artik tuslar calistigi icin kendimiz de dili degistirerbilecegiz.

Gelen teknisyen once sasirdi. Turksunuz niye Ingilizce istiyorsunuz.

Cunku mesajlarin ne demek istedigi anlasilmiyor dedik.

Guldu. Teknisyenler de panel dilini kendi dillerine cevirdiginde mesajlari anlamiyorlarmis. Onlar da Ingilizce kullaniyormus.

Gercekten de atiyorum 2x16 karakter gibi gosterime sahip bir ekranda sistemi tasarlayan en anlamli mesaj olusacak sekilde 32 karakterle kendi dilinde cumle kurup display edebilir.

Panel dili degistirildiginde hele hele de teknikten anlamayan birisi mesajlari bir baska dile cevirdiyse 2x16 yetersiz kalabilir. 32 karaktere sigabilsin diye cabalanirsa da bu kez mesajin anlamindaki keskinlik kaybolabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,729
Kullanıcılar
450,782
Son üye
mjr

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri