Bu nedir?

kenwoodmax

Üye
Arkadaşlar merhabalar, bu komponent nedir? Data sheeti yok,ve sağlamlık kontrolünü nasıl yaparım,teşekkürler şimdiden
16728650090316856466308688776555.jpg

İnsanlar bir umut;belki son çare olarak buradan yardım istiyor.Bilen insaanlar zaten yorumlarıyla yardım ediyor.Sana kızmamın sebebi boş yorum yazmış olman.Bilmiyorsan cevapsız bırak.Konuyu açan adına araştırdım ve hiçbir bilgiye rastlamadım,bilmediğim için de sessiz kaldım.Keşke sen de aynısını yapsaydın.

İnsanlar bir umut;belki son çare olarak buradan yardım istiyor.Bilen insaanlar zaten yorumlarıyla yardım ediyor.Sana kızmamın sebebi boş yorum yazmış olman.Bilmiyorsan cevapsız bırak.Konuyu açan adına araştırdım ve hiçbir bilgiye rastlamadım,bilmediğim için de sessiz kaldım.Keşke sen de aynısını yapsaydın.
Pardon hangi yorum boş acaba? Ben arkadaş için gecenin 12 sinde araştırmış bildiğimi de paylaşmışım bu mu boş? Yorumumdaki Belki.. yazısına tıklarsan boş olmadığını görür sonrada bir özür dilersin Belki..

Pardon hangi yorum boş acaba? Ben arkadaş için gecenin 12 sinde araştırmış bildiğimi de paylaşmışım bu mu boş? Yorumumdaki Belki.. yazısına tıklarsan boş olmadığını görür sonrada bir özür dilersin Belki..
Sana bir özür borçluyum.Belki kısmına tıkladığımda hata yaptığımı anladım.Lütfen kusuruma bakma ve hakkını helal et.

Paylaştığımı da kafama göre paylaşmadım bu arada.. Bu siteden S4 kodununa ait entegrelere baktım. Arkadaşın paylaştığı kompanentin kılıfı SOT23-6 ya benziyor. Kılıfı farklı olanları eledim. Daha sonra paylaştığım parçanın datasheetini açtım ve kılıf ve kodlama uyuyor mu diye baktım. Uyduğu içinde paylaştım ama %100 doğru olmayabileceği için emin değilim belki budur dedim. Bana yapılmasından hoşlanmadığım birşeyi kolay kolay başkasına yapmam!

1672928846216.png

Yanlışını anlayıp özür dilemek büyük bir erdemdir. Forumda butür olaylar başıma çok geliyor. Arkadaş dediğimi yanlış anlıyor, yanlış yaptığının farkına da varıyor ama dönüpte bir özür bile dileyemiyor. Hakkım geçtiyse helal-i hoş olsun.

Son düzenleme:
20230830_120801.jpg

Sevgili forumdaşlar, peki bu komponentler nedir, ne işe yarar? Bunların hepsini eski bir tüplü tv nin anakartından söktüm. Üzerindeki kodlar ile arama yaptım fakat bir bilgiye ulaşamadım. Trimpot vidasi gibi icerisinde vida var. Vida aşağı ve yukari ilerleyip yerinden tamamen çıkarılabiliyor. Ayarlı kondansatör gibi birşey mi acaba?

Forum istatistikleri

Konular
129,227
Kullanıcılar
451,604
Son üye
Meteykrbss

Yeni konular

Geri