C++ QT

EEMTOLGA'&

Üye
Selam arkadaşlar ve ustadlar. 1den 2şerli artacak şekilde 10 satır yazacak program yazmam gerek. Yardımcı olursanız çok sevinirim

biraz daha açar mısın ne istediğini?
1
3
5
7
9.....
gibi mi?

ewt ustad. Aynen öyle 1den başlayacak ;
1 3 5 7 9 11 13 15 17 19 diye gidecek. 10 satır olacak. Yani en son 19 da bitecek. Böyle bir program yazmamız gerek

Merhaba,

Eğer bu sizin ödevinizse siz yazın takıldığınız yerde yardım edelim, aksi halde öğrenmeniz için size bir katkısı olmaz kanaatindeyim.

Küçük bir yol gösterme yapayım, bir for döngüsü düşünün başlangıç değeri 1,artış miktarı 2 ve bitiş değeri de 19 olsun.Döngü içerisinde her cycle'daki değeri ekrana yazdırırsan istediğin değerleri elde etmiş olursun.

Ben şöyle yaptım ustadlar. Bi yerde eksik var gibi;

#include<iostream>
#include<cstdlib>
usingnamespacestd;
intmain()
{
system("color31");
intx,t,r,y;
t=0;
y=0;
cout<<"\nPleaseenterthetotalofyournumber:";
cin>>r;
while(t<r)
{
cout<<"\nenterthenumber:";
cin>>x;
while(y<x*x)
{
y=y+1;
cout<<"*";
}

cout<<"\n\nKazandiginiztoplamyildizsayisi="<<y<<"\n\n"<<"Sistemimiztarafindansizinicinyapilantoplamdongüadeti:p="<<t<<"\n\n";
system("PAUSE");
returnEXIT_SUCCESS;
}

Merhaba,

Bu kodu neye dayanarak yazdınız ya da kopyala/yapıştır mı yaptınız bilemiyorum, ama tek emin olduğum olay istediğiniz senaryo ile yukarıdaki kodların uzaktan yakından alakası olmadığıdır.

Ya direk dediğim gibi yapamadım işte sorun o. Ev arkadaşımla birlikte böyle birşey yaptık. Program çıktısı şöyle. İlk başta 10 satır gireceğimizi yazıyoruz. Sonra 1 2 3 4 diye giderek yıldız sayısını veriyoruz gene ikişerli artarak. Yakın bişey oldu ama tam anlattığım gibi değil.

Bir de hatayı buldum. t=t+1 eksikmiş. :

#include <iostream>
#include <cstdlib>
using namespace std;
int main()
{

system ("color 31");
int x,t,r,y;
t=0;
y=0;
cout<<"\n Please enter the total of your number : ";
cin >>r;
while(t<r)
{

cout<<" \n enter the number : ";
cin>>x;
while (y<x*x)
{
y=y+1;
cout<<"*";
}
t=t+1;
}

cout<<"\n\n Kazandiginiz toplam yildiz sayisi = "<<y<<"\n\n"<<" Sistemimiz tarafindan sizin icin yapilan toplam dongü adeti :p = "<<t<<"\n\n";
system ("PAUSE");
return EXIT_SUCCESS;
}

for döngüsünü araştır istersen işine yarayabilir.

selam arkadşlar bana c++ da kayan yazı programı lazım yardımcı olabılrmısnz...şimdiden teşekrler

Forum istatistikleri

Konular
128,927
Kullanıcılar
451,094
Son üye
ulbeya

Yeni konular

Geri