CCS C ile C

Ccs c arkadaşların dediği gibi PİC programlamak içindir . C ise site yazma dillerindendir ve c++ ,php gibi çeşitleri vardır . Birde şunu ekleyeyim nacizane görüşüm . Eğer biri sana derse ki pic basis pro (pbp) daha kolay onu öğren derse kulak asma derim . Çünkü pbp ccs c ye göre çok zayıf kalıyor . Mesela ben bir arkadaşımla robot yapacağız . Yazılımınıda basic seçti bilmediğimizden dolayı . Öğrendik basic'i ama ilerleyince anladık ki basic'e 2 işi aynı anda yaptırmak zor 3 işi aynı anda yaptırmak daha da zor . Onun için dedik ki bir an önce ccs c öğrenmeliyiz :) ccs c yi biraz öğrendik ve rahatladık :) Gerçi şimdi biraz ara verdik projeye ama olsun :)

Velhasıl kimseyi dinleme ccs c öğren . Ha şöylede yapabilirsin . Ccs c ilk dilin olacaksa basic e biraz bak mantığını kavra(baştan sona öğren demiyorum mantığını kavramak için bak sadece) ccs c de çok rahat edersin . Ama ilk dilin değilse daha önceden dil biliyorsan pek sorun olmaz senin için .....

C ise site yazma dillerindendir ve c++ ,php gibi çeşitleri vardır .

Kesinlikle yanlış bir olgu.
Arkadaşlar yanlış öğrenmesinler.
Günümüzde C'nin gelişmiş bir hali olan C# sadece ASP.NET site ortamlarında code-behind olarak kullanılmaktadır.

C;
1970'li yıllarda, mikroişlemciler üzerine kurulan işletim sistemlerini geliştirmek amacı ile B dilinden, Dennis M. Ritchie tarafından geliştirilen güçlü bir yazılım geliştirme dilidir. Sonraki safhasında C++ adıyla nesne yönelimli bir dil olarak gelişim sağlamıştır. Günümüzde ise en yüksek seviyesi .NET altyapısı ile C#'tır. Ancak PIC gibi mikrodenetleyicileri programlayabilmek için ANSI C diline yakın olan derleyiciler çıkmaktadır. C18, HI-TECH, CCS, mikroC vb. gibi...

Yukarıdaki arkadaşlara önereceğim şey de;
ANSI C diline çok daha yakın derleyicileri kullanmalarıdır. (C18, HI-TECH gibi...)

Kesinlikle yanlış bir olgu.
Arkadaşlar yanlış öğrenmesinler.
Günümüzde C'nin gelişmiş bir hali olan C# sadece ASP.NET site ortamlarında code-behind olarak kullanılmaktadır.

C;
1970'li yıllarda, mikroişlemciler üzerine kurulan işletim sistemlerini geliştirmek amacı ile B dilinden, Dennis M. Ritchie tarafından geliştirilen güçlü bir yazılım geliştirme dilidir. Sonraki safhasında C++ adıyla nesne yönelimli bir dil olarak gelişim sağlamıştır. Günümüzde ise en yüksek seviyesi .NET altyapısı ile C#'tır. Ancak PIC gibi mikrodenetleyicileri programlayabilmek için ANSI C diline yakın olan derleyiciler çıkmaktadır. C18, HI-TECH, CCS, mikroC vb. gibi...

Yukarıdaki arkadaşlara önereceğim şey de;
ANSI C diline çok daha yakın derleyicileri kullanmalarıdır. (C18, HI-TECH gibi...)

C dediğim sizin dediğiniz gibi C# dir . Ben ccs c den c yi tamamen ayırdığım için sadece c yazdım c# yerine .

C dediğim sizin dediğiniz gibi C# dir . Ben ccs c den c yi tamamen ayırdığım için sadece c yazdım c# yerine .

Anladım.
Ancak C# demiş olsanız bile yine yanlış.
Zira C# .NET teknolojisi için geliştirilmiş bir dil.
Web sitesi yapmak için değil.
Visual C# ve Visual Basic ASP.NET'de code-behind ya da inline-code olarak kullanılabilirler.
Neyse, önemli olan bu işe yeni başlayan arkadaşlarımızın bunları doğru bir şekilde öğrenebilmesi...

abi kronfada bi nevi haklı web tasarımındada c diye bir olay var. Aslında ilgi alanı farklılığndan doğan bir yanlış anlaşım çıkmış ortaya.

abi kronfada bi nevi haklı web tasarımındada c diye bir olay var. Aslında ilgi alanı farklılığndan doğan bir yanlış anlaşım çıkmış ortaya.

C# .NET teknolojisi için geliştirilmiş bir dil!
Keza C dili de yerel bilgisayarlarda yazılım geliştirmek için geliştirilmiş bir dil!
Web sitesi yapmak için geliştirilmedi. (Web sitesi yapılamaz demiyorum!)
Ancak Visual C# ve Visual Basic dilleri; ASP.NET'de code-behind ya da inline-code olarak kullanılabilir.
ASP'de ise VBScript kullanılmaktadır...
Niye anlamamakta israr ediyorsunuz arkadaşlar?

Forum istatistikleri

Konular
129,035
Kullanıcılar
451,293
Son üye
EagleClaw

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri