ccs c ile RF

noiserr

Üye
merhaba arkadaşlar, RF ile step motor kontrol etmem gerekiyo fakat ben programlamada sorun yaşıyorum . sizden RF ile step motor kontrolünün kodlarını istemiyorum :) sadece bir led yakma söndürme bile olabilir. Rf ile ilgili küçük basit bir ccs c kodu istiyorum. yardımcı olabilecek arkadaş var mı:)

ARX 34 ATX34 en yaygın kullanılan RF modülleri

SERİ İLETİŞİM İLE BİLGİ GÖNDEREBİLİRSİN VERİCİ PIC TX PİN ARX RX PİNE GÖNDERDİĞİN BİLGİLERİ ALICI PIC RX PİN İLE ATX TX UCUNDAN OKUMAN GEREKLİ. KÜCÜK BİR KOD İLE ÖRNEĞİN.

verici kod
int data;
if (++data==10) putc('A');

else if (data==20)putc('B');

else if (data==30)putc('C');

alıcı kod
char data;

data=getc();

output_b(data);

basit bir örnek sen geliştirirsin gerisini takılırsan yardımcı olmaya çalışırım yine

ben 16f84a kullanıyorum ve RX TX bacakları yok nette arastırdığım çizimlerde farklı bacaklar kullanmışlar ve bende A0 bacaklarını kullandım data için. bu bi problem olabilir mi

SERİ İLETİŞİM İLE BİLGİ GÖNDEREBİLİRSİN VERİCİ PIC TX PİN ARX RX PİNE GÖNDERDİĞİN BİLGİLERİ ALICI PIC RX PİN İLE ATX TX UCUNDAN OKUMAN GEREKLİ. KÜCÜK BİR KOD İLE ÖRNEĞİN.

verici kod
int data;
if (++data==10) putc('A');

else if (data==20)putc('B');

else if (data==30)putc('C');

alıcı kod
char data;

data=getc();

output_b(data);

basit bir örnek sen geliştirirsin gerisini takılırsan yardımcı olmaya çalışırım yine

Recep bey, söylediğiniz RX-TX e TX-RX e bağlantısı; alıcı ve verici tarafının RS232 seviyesinde olduğunda geçerlidir. 16F84 ün bildiğim kadarı ile çıkışları TTL seviyesindedir. RS232 değildir. Bu durumda ;
  1. Alıcı verici RF modullerin seri portu TTL seviyesinde ise pic ile modul rasında seri bağlantıda TX-TX e ve RX-RX bağlanmalıdır.
  2. Alıcı verici RF modullerin seri portu RS232 seviyesinde ise picin çıkışı MAX232 ile RS232ye dönüştürülüp, RF modul seri bağlantısında TX-RX e ve RX-TX e bağlanmalıdır.

ama 16f84a a RX ve TX bacakları yok ben hangi bacakları kullanmalıyım yada picleri mi değiştirmeliyim??

ben yorumu 84a içindir demedim zaten ama ortada 2 adet pıc var birisi verici pıc'in tx ucu atx'in data ucuna bağlanır diğeri alıcı arx 'in data ucu alıcı pıc'in rx ucuna bağlanır yani verici ve alıcı vardır tek yönlü haberleşir çift yönlü demedim 2 adet 16f628a ile istedğini rahatlıkla yapabilirsin.

alıcı tarafta kesme kullan veri geldiğinde int_rda kesmesine gider alır işler

komple yazılmış halini mi istiyosunuz alayım pıc e yükleyim çalışsınmı istiyosunuz

Moderatör tarafında düzenlendi:
16F628A kullansanız daha iyi olur .Hazır olarak chip üzerinde Doanımsal olarak RX TX uçlarına sahip...

Forum istatistikleri

Konular
129,050
Kullanıcılar
451,321
Son üye
mehmet emin sözen

Yeni konular

Geri