PWM ile ledlerin tümünün komple birleşmiş halini eklicem bitiriyim ben :) ben geri kalan herşeyi yaptım çünkü

Yani yalakalık malakalık değil ama hakketten sen bu işi biliyorsun. Çok teşekküre ederim abi olayıda anladım valla.. dile benden ne dilersen :)

Teşekkürün yeter, bilgiye saygı duyun, benim başka bir isteğim yok.
Mantığı anlaman önemli zaten.

YARARMAN abi birde PWM ilen LED lerde olsaymış dahada güzel olurmuş.
Burada babyiğit adam olduğunu gösterdin :D
Biz seyirci kalıyoz kusurumuza bakma baba.

Artık onu da, projenin sahibi toparlayıp sunacak. :)
Estağfurullah.
Hangi kodun ne işe yaradığı, kitaplarda ve internette zaten bulunmakta.
Önemli olan analitik düşünce ve algoritma mantığı.
Bunlar 1-2 saatte çözülecek şeyler.
Ofiste olmasaydım, daha kısa sürerdi...

Öncelikle merhaba,
burası babayiğitlik gösterilecek yer değil ama yardım istiyorsan eyvallah. senin istediğin üç anarenk sayacını 0-255 değilde 0-1024 yapalım akış hızını ayarlayabilelim ve renk değişimlerini glcd den rakamsal olarakta görelim istediğin an durduralım ve orakamları değiştirerek istediğin rengi 1024 çözünürlükte alalım istersen odeğerlerden döngüye devam etsin ...ama yardım istersen saygılar.

Öncelikle merhaba,
burası babayiğitlik gösterilecek yer değil ama yardım istiyorsan eyvallah. senin istediğin üç anarenk sayacını 0-255 değilde 0-1024 yapalım akış hızını ayarlayabilelim ve renk değişimlerini glcd den rakamsal olarakta görelim istediğin an durduralım ve orakamları değiştirerek istediğin rengi 1024 çözünürlükte alalım istersen odeğerlerden döngüye devam etsin ...ama yardım istersen saygılar.

tamam olabilir tabi güzel olur peki nasıl olmalı ?

Saygıdeğer Ustalar ben RGB ile rengarenk yanan Bir lamba yapmak istiyorum.Bu RGB ledler renkden renge dönüşüm yaparken Buton kullanmadan modlar arasında her enerjiyi kestiğimde de Bir sonraki mod çalışacak Bir pıc programlamaya ihtiyacım var.Daha açık anlatmak gerekirse Bir modda sadece 1 renk yanacak yani 1.ci mod da yeşil yanacak 2.ci mod da da Mavi yanacak 3.cü mod da Kırmızı yanacak 4.cü mod da turkuaz yanacak 5.ci modda amber yanacak 6.cı mod da Sarı yanacak 7.ci mod da Borda yanacak 8.ci modda da Bütün renklerin dönüşümü olacak.İnsanın canı istedi mi 2 veya 3 gün kırmızı mod da sabit olarak lamba yansın canı sıkıldığında da turkuaza geçsin birkaç günde böyle kullandıktan sonrada dönüşümlü moda geçerek seri şekilde birkaç saniye veya dakika aralıklarla renk dönüşümünü yapsın istiyorum.Bu mod geçişlerini ise enerjiyi keserek yapsın yani enerjiyi verdiğinde bir sonraki moda geçsin.Böyle bir programa ihtiyacım var ve devremi de PIC16F628A kullanarak yapmak istiyorum.Devre yapmak zor değil fakat pıc programını yapamıyorum bunu yapmak için yardımınız mümkünmüdür.Şayet bunu gerçekleştirebilirsem duamı alırısnız.Saygılarımla...

Saygıdeğer Ustalar ben RGB ile rengarenk yanan Bir lamba yapmak istiyorum.Bu RGB ledler renkden renge dönüşüm yaparken Buton kullanmadan modlar arasında her enerjiyi kestiğimde de Bir sonraki mod çalışacak Bir pıc programlamaya ihtiyacım var.Daha açık anlatmak gerekirse Bir modda sadece 1 renk yanacak yani 1.ci mod da yeşil yanacak 2.ci mod da da Mavi yanacak 3.cü mod da Kırmızı yanacak 4.cü mod da turkuaz yanacak 5.ci modda amber yanacak 6.cı mod da Sarı yanacak 7.ci mod da Borda yanacak 8.ci modda da Bütün renklerin dönüşümü olacak.İnsanın canı istedi mi 2 veya 3 gün kırmızı mod da sabit olarak lamba yansın canı sıkıldığında da turkuaza geçsin birkaç günde böyle kullandıktan sonrada dönüşümlü moda geçerek seri şekilde birkaç saniye veya dakika aralıklarla renk dönüşümünü yapsın istiyorum.Bu mod geçişlerini ise enerjiyi keserek yapsın yani enerjiyi verdiğinde bir sonraki moda geçsin.Böyle bir programa ihtiyacım var ve devremi de PIC16F628A kullanarak yapmak istiyorum.Devre yapmak zor değil fakat pıc programını yapamıyorum bunu yapmak için yardımınız mümkünmüdür.Şayet bunu gerçekleştirebilirsem duamı alırısnız.Saygılarımla...
e-mail ve messenger adresim : @.com

özelden mailini at yardımcı oluyım buna benzer proje yaptım ben. yardımcı olabilirim.

Sonunda bitti.
ricetyx farkettiysen, beni sürekli uğraştırıyorsun. :)
Proteus'taki KeyPad, koduma uymadığı için biraz değişik oldu tuş takımı.
Zaten devre üzerinde, tuş takımının haritasını yazdım.
LCD'deki yönergeleri de bilerek İngilizce yazdım.
Türkçe karakterleri değiştirmeyi sevmiyorum. :)
Aşağıda, çalışır haldeyken birkaç ekran görüntüsü var devrenin.
Kodu incele bakalım, kolay mı zor mu görürsün. :)
Ufak tefek hatalar ya da mantık hataları olabilir. ;)

Yararman abi merhaba kolay gelsin. ya senin yazılımı kullanırken bişey farketttim Convert ederken bi hata mı var ?

bak bu adresteki convert işlemine göre karşılaştırırıyorum seninki hatalı oluyor acaba seninki mi hatalı o mu ikilemde kaldım Hex-to-RGB Color Converter

Sence napmalıyım ;?_

Örneğin, FF55DD Yazıyorum R0 ,G85, B0 Çıkıyor

Aslında R255, G85, B221 çıkması gerekiyor. olayı anlasam kendim yapacaktım da öyle bir library kullanmışsın ki direk kesildim yani :) elim kolum bağlı o kısmı anlayamadım gitti....

Forum istatistikleri

Konular
128,936
Kullanıcılar
451,113
Son üye
oguzhan3507

Yeni konular

Geri