Cep Telefonu ile Zirai Sulama Startı

Niye paylaşsın.
Yapmak isteyen olduğunda ve hazırcı olmadığını gösterdiğinde zaten yardım alıyor.

ben projeyi yapmayacağım.Fakat projeyi başkalarının açısından anlaşılması için paylaşması(açıklama getirmesi) güzel değil mi

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
mümkünse bu devreyı forumda paylaşabılır mısınız

Bu devre ticari amaçlar bünyesinde kullanılmaktadır.Kodlama ve kod çözücü gibi işlemlerden geçtigi için şuanda ekliyecek olan kimse olmıyacagını zannediyorum.Ekliyen olursada helal olsun

eğer sadece bir pompayı açıp kapatacaksak ve bunu en basit şekilde nasıl yaparız derseniz ben açık kodları ile birlikde devreyi paylaşabilirim, çalışma mantığı şu şekilde; herhangi bir cep telefonunun titreşim motorunu devre dışı bırakarak bunun çıkış uçlarını kablo ile dışarı çıkarıp bunu bir 16f628 yada 16f84 tipi PIC e yazılan program ile kontrol edilerek bir role yardımı ile çalışırılır... isteyen olursa yardımcı olurum....

Susuz çalışmayı engellemek için elektrot veya flatör kullanılırsa susuz çalışma engellenebilir.

eğer sadece bir pompayı açıp kapatacaksak ve bunu en basit şekilde nasıl yaparız derseniz ben açık kodları ile birlikde devreyi paylaşabilirim, çalışma mantığı şu şekilde; herhangi bir cep telefonunun titreşim motorunu devre dışı bırakarak bunun çıkış uçlarını kablo ile dışarı çıkarıp bunu bir 16f628 yada 16f84 tipi PIC e yazılan program ile kontrol edilerek bir role yardımı ile çalışırılır... isteyen olursa yardımcı olurum....

Yanlış anlama olmaması için baştan belirtmek isterim, artık biz üretmiyoruz, dolayısı ile konunun doğrudan muhatabı değilim.

Bahsetmiş olduğunuz yöntem ile yapılması oldukça risklidir. Yanlış arama veya kasıtlı olarak arama durumunda sistem devreye girer.
Siz start verdikten sonra devre çalıştı mı çalışmadı mı öğrenemezsiniz. vb...

Haklısınız gerçekten riskli ama arkadaşın bu konuya olan duyarlılığına istinaden yazdım... bu forum da paylaşılan çoğu bilgi zaten ticari amaçlı neden böyle bir bilgi de paylaşılmasın ki?

devre tubitak in sayfasında var hemde çalışıyor araştırma yapmaktansa oyun oynamak dahamı tatlı acaba:) gençler kusura bakmayın

Benimde üzerinde düşündüğüm bir meseleydi. bu projenin şemasını gönderirseniz sevinirim.

bu devre tubitakta var demıştım bulduysanız devreyı kurup çalıştırırsınız ben bu cihazı yaptım ticarı olarak piyasaya verdım malıyetlı olduğu için şuanda ticarı yapmıyorum yerıne GSM moduluyle yaptım baskılı devresı yazılımı hepsı duruyor uretıp piyasaya surmek ıstıyenler arasın yardımcı olurum yanlız baştan soylıyeyım bellı bır emek verdım 5-6 yıllık tecrube var bu cıhazda kullanımı tehlıkelı fılanda değıl şifreyı bılmıyen simkart numarasını bılmıyen çalıştıramaz mumkun değıl cihazın guvenılırlığı mukemmel hata yapma sifir

Forum istatistikleri

Konular
129,550
Kullanıcılar
452,166
Son üye
özgür çetin14

Yeni konular

Geri