cihaza topraklama eklemek

**poyraz**

Üye
merhaba bende bir uydu alıcısı var lmb den gelen akımdan dolayı kısadevre var diyor ben topraklı priz kullanıyorum ama uydu alıcısının erkeğinde topraklama olmadıgı için bir faydası yok ben bir topraklı bir erkek alsam ve onun 3 ucunu (faz veya nötr olmayan ucunu ) cihazın metal kısmına deydirsem bu sorunu gidermiş olurmuyum

pek sağlıklı olmaz nötr ile topralama kısmını birbirine bağlama işlemine sıfırlama diyoruz ve ben bunu pek tavsiye etmiyorum bunun yerine en küçük boy topraklama çubuklarından alıp 1,5luk iletkenle bir toprak hattı çeksen daha sağlıklı

arızayı satprizinizde (varsa) kablonuzda , lnb de aradıktan sonra böyle birşey denein bence ,cihazınızdada arıza olabilir ,başka bir cihazla denein kolay gelsin........

Bu şekilde çalışan cihazın sistemini bozmuş olursunuz. Uydu alıcılarında topraklama yoktur gerekli olsaydı zaten üretici firma bunu yapardı. Siz cihazın gövdesine toprak verirseniz anten kablosunada toprak vermiş olursunuz. Anten kablosunun şase ucu topraklanmaması gerektiği için cihazda topraklı fiş yoktur bence...

Ev tesisatınız bu cihazın sağlık çalışmasına ugun değil, bir bakıp çubuk gömdürüp tesisatınıza toprak hattı ekleyiniz.

bu de diginiz şekil ile yapsanız eger uydu metal kısma degmiyorsa ne olacak...

pek sağlıklı olmaz nötr ile topralama kısmını birbirine bağlama işlemine sıfırlama diyoruz ve ben bunu pek tavsiye etmiyorum bunun yerine en küçük boy topraklama çubuklarından alıp 1,5luk iletkenle bir toprak hattı çeksen daha sağlıklı
arkadas notr ile sase birlesiminden bahsetmemis hocam.
sanirim elinde zaten toprakli bir priz var ama uydu alicilarda toprak yok.
aslinda topraklama uydu alicilar icin gereklidir. cunku ozellikle cep telefonu sinyalini cekmez bu sayede.
tv ler telefon sinyalini koskoca saseleri sayesinde cekmez zaten ama dijital uydu alicilar telefonlardan etkileniyor.
yapilanilir ama bnce sorunu cozmez. lnp arizali gibi duruyor, topraklama zatej bir akim kacaginda sasedeki potansiyelin bosaltilmasi ilkesine dayanir, oysa lnb de ariza varsa bu ise yaramaz, buyuk ihtimal icindeki regulator ya da mikro islemci hasat oldu,

Topraklama hatti yapilabilir iyi olur ama gerek gormuyorlar bunun sebebide bence yagmurlu havalarda yildirim tehlikesini korumak icin diye biliyorum

Sent from my LG-H815 using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app

Forum istatistikleri

Konular
129,202
Kullanıcılar
451,565
Son üye
ceyranci_hy

Yeni konular

Geri