citect te word e değer yazmak

QPC

Üye
selamlar.

citect Scada da word ün içine nasıl değer girerim yani s7 200 için örnek vermem gekirse VW0 ın içine deger yazmak istiyorum yardımcı olursanız memnun olurum...

(su an bitlere işlem yapabiliyorum, wordün içindeki değerleri okuyabiliyorum ama word e değer yazamıyorum.)

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Toolbar da "Paste Genie" butonuna bas "Keyenty" ye gel soldan "setpoint" i seç
tamam de sonra TAG'ını yaz çalıştır görürüsün.

He kendi istediğin bir yerden yazmak istersen Klavyeden CTRL+Mouse Sol Tuşu ile Yeni eklediğin Setpoint i tıkla
Ne yapılıldığını görürüsün. ve kendinde yapabilirsin aynı komutları kullanarak.

Saygılar

Öz...

[email protected]

yardımın için teşekkürler dediğin gibi oldu şimdi mümkünse aşağıdaki sorularımada cevap verirsen sevinirim.

1- yine sayısal değer girerken, üzerine mouse ile tıklayayım ekranda bir klavye görüntüsü açsın istersem ben bu klavye üzerine tıklayarak yazayım, istersemde kendi klavyemi kullanarak yazayım

2- birden fazla sayfa nasıl oluşturulur ve bu sayfalar arasında butonlar konularak nasıl geçiş yapılır. mesela sayfa 2, sayfa 3 diye butonlar olucak ve bunlara tıklayınca o sayfalara gidecek.

3- oluşturduğumuz projeyi; hangi yöntemle kaydedip (mesela flash diske) başka bir bilgisayarda gerek projede değişiklikler gerekse run da çalıştırma modunda kullanabiliriz.

teşekkürler iyi çalışmalar.

oluşturduğun projeyi falsh diske kaydetmek için proje listesinde üzerine sağ tıklayıp backup diyeceksin kaydetmek istediğin yeri görter tamam. bunu tekrer açmak için proje listesinde my projectin üstüne sğ tıkla restore de ve önceden kaydettigin o backup dosyasını göster.

yeni sayfa oluşturmak için projenin pages kısmında create new page diiye biyer var ordan yaparsın
oluşturduğun sayfalar arasında geçiş için buton koyman gerekir özelliklerinde input touch kısmına
PageGoTo("sayfa ismi") yazman yeterli.
set değeri için, sayfana toolbar dan text ekle appearance kısmında displayvalue ve soldan numeric seçip tag ismini yaz.input kısmına da
(keyboard commend) olan yere soldan LBUTTON_CMD_UP seçip
tag =FormNumPad("tag ",tag , 4); yaz

Forum istatistikleri

Konular
129,444
Kullanıcılar
452,000
Son üye
OSTAŞ

Yeni konular

Geri