cm8870 ilginç ses sorunu

cm8870 in ses girişine cep telefonunu kulaklık üzerinden takıp tuşlara bastıgımda çok güzel bir şekilde tüm tuşları algılıyor. fakat bu takılı telefonu dışardan başka bir telefonla aradığımda ve aradığım telefondan tuşladıgımda sadece 3-6-9 tuşlarını algılıyor. ( kulaklıktaki 2 kablodan birini toprağa diğerinide cm8870 in ses girişine bağlıyorum. entegrenin ses girişide 100k 330r ve 100nf kondansatörle bağlı. )
neden aradığımda tuşları algılamıyor?? bilen varsa lütfen projem yamalak kaldı yardım edin lütfen:(

kulaklıktaki 2 kablodan birini toprağa diğerinide cm8870 in ses girişine bağlıyorum

herhangi biri değil de kulaklık "-" ucu ile devrenin "-" uçları köprüle, çözüm sağlamazsa (sanırım 100k seri bağlı) bu değeri biraz daha aşağı çekerek dene (82k gibi), gene sonuç alamazsan entegre pdf inde verilen diferansiyel giriş tipini dene, gene de olmazsa, biz buradayız gel beraber atlayalım :D

selam ses girişinde birbirine seri bağlı dirençlerin değerleri 100k olması gerekliydi.bendede bu sorun olmuş sorunu ise giriş deki ilk 100k lık direnci 10k direnç ile değiştirmeyle çözdüm giriş sinyali zayıfladığı için gerçekleşiyor.birde telefon ses seviyesini yükselt tuş sesi seviyesi ile kulaklık ses seviyesi farklı olmasından da yapabilir.

330 yerıne 100k bağla yanı entegrenın 2-3 bacakları arasına 100k 2 bacağa 100 k serısıne 100nf bağla kulaklık kablosunu gır

hepinize yorumlarınız ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim. 2 ve 3. bacak arasındaki 100k lık direncin değerini ufalttım. aradıgımda sinyalleri algıladı fakat bu kezde üzerine takılı telefondaki tuşları algılamamaya başladı :(

AnimaCM8870.gif
ben bu devreyi yaptım ve girişdeki ilk 100k direnci deneyerek düşürmüştüm 300k lık direnç oladığındada 330 k kullandığımı hatırlıyorum

hepinize yorumlarınız ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim. 2 ve 3. bacak arasındaki 100k lık direncin değerini ufalttım. aradıgımda sinyalleri algıladı fakat bu kezde üzerine takılı telefondaki tuşları algılamamaya başladı :(

Sayin selmanc
Anlattigin sorunu bende yasiyorum sorunu tamamen asabildinmi ve nasil tesekkurler.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Forum istatistikleri

Konular
129,189
Kullanıcılar
451,552
Son üye
bKrts

Yeni konular

Geri