Cnc 3018 kazıma bıçağı ile kesme işlemi yapılır mı?

Yanıt için teşekkür ederim. 1 mm'nin yarısından bahsediyorum.
kesip, işleyebilirsin güzel insan, yalnız sıvı soğutmayı ihmal etme. tek seferde kesme, devirle orantılı olarak performans kaybına dikkat et. zamanla makine zaaflarını öğrenip daha da ustalaşacaksın. kolay gelsin.

kesip, işleyebilirsin güzel insan, yalnız sıvı soğutmayı ihmal etme. tek seferde kesme, devirle orantılı olarak performans kaybına dikkat et. zamanla makine zaaflarını öğrenip daha da ustalaşacaksın. kolay gelsin.

Teşekkür ederim. Bu tip bir makine için ne tür bir sıvı soğutma tavsiye edersiniz?

Sikintilardan birisi saci tezgaha bagladiginda sacin kati blok gibi sabit kalmamasi. Zirlar bu kesim isini cok zorlastirir. Cunku sac zirlama etkisi ile uctan bir uzaklasir bir yaklasir. Makine guclu ise saci yolar alir.

Arkadasin makinasi gucsuz. Kesmeyecegi gibi bol bol da uc eskitir.

O yuzden ille de freze mantigi ile kesecekse magnetik baglama aparati onerdim. Saci simsiki tablaya cekmek lazim.

Yanıt için teşekkür ederim. Lazer daha uygun görünüyor ama metal işlemek için gerekli olan lazer makineler, oldukça pahalı endüstriyel makineler... Benim gibi amatörlerin alabilmesi mümkün değil.

Yanıt için teşekkür ederim. 1 mm'nin yarısından bahsediyorum.

Yanıt için teşekkür ederim hocam.

Bendeki cihaz da sizdekinin aynısı: CNC 3018 Pro.

İlk defa kullanacağım için müsadenizle size bir kaç soru sorabilir miyim?

Şu an ben, online bir g-code çeviricisinden, elimdeki dxf uzantılı dosyayı, g-code'a çevirdim. İndirdiğim program ise: GRBL Control Candle.

Bu programla ilerlemem doğru mudur? Bana önerebileceğiniz başka bir program olur mu?

G-Code çıkarma işlemini online çeviricilerle yapmam doğru mu sizce?

Tek seferde değil de 20 seferde kesme işlemini program üzerinden mi ayarlamam gerekiyor?

Bir de eğer vaktiniz varsa, rica etsem, cihazda ne tür geliştirmeler yaptığınızı yazabilir misiniz?
Cnc konusunda hiç tecrübem yok denebilir PCB yapmak için ikinci el aldım 7bin TL ye 3018 pro milleri ara iptal edip bra20 araba ve kızak ile değiştirdim hidemap özelliği stabil çalışmıyordu 100nf seramik kapasitör bağladım iki uca sorun düzeldi birde motor u yükselttim fakat henüz çok kullanamadim motor konusunda denemeler yapıyorum fırsat buldukça işten geri çok vakit kalmıyor 2-3 aydır bende cnc program ve çizim hakkında hiç bilgim yok ben eagle programında cizdigim devre yi flatcam programında açıyorum tüm ayarlar flatcam dan yapıyorum.
onu sizin araştırmanız gerekiyor, metal işlerinde sıvı soğutma garantidir.
Boryagi ve su karisimi kullanılıyor

Boryagi ve su karisimi kullanılıyor
bak ben yazmadan sen bulmuşsun, bazı şeyleri özellikle söylemiyorum. kişiler araştırsın, bulsun ve öğrensinler diye. bazen bana ukala diyorlar. aslında ukala filan değilim. sadece çok okuyup araştırıyorum. bilgi her zaman güçtür ama bazı yetkili kişiler bilmediklerini söylemekten kaçınırlar. neden diye sorma. insanoğlu işte bilmediğini söylemek onlar için küçülmek anlamına geliyor. bilmediğini bilmek bile erdemdir. öğrenmek ise daha büyük erdemdir.

Yanıt için teşekkür ederim. Lazer daha uygun görünüyor ama metal işlemek için gerekli olan lazer makineler, oldukça pahalı endüstriyel makineler... Benim gibi amatörlerin alabilmesi mümkün değil.

Abi özür dilerim, ben bir iki seferlik bir proje vs için falan sanmıştım. Anladım şimdi, o makine ile biraz uğraşırsınız, imkansız değil ama uğraşırsınız.

Abi özür dilerim, ben bir iki seferlik bir proje vs için falan sanmıştım. Anladım şimdi, o makine ile biraz uğraşırsınız, imkansız değil ama uğraşırsınız.
Estağfurullah dostum, ne özürü...

bak ben yazmadan sen bulmuşsun, bazı şeyleri özellikle söylemiyorum. kişiler araştırsın, bulsun ve öğrensinler diye. bazen bana ukala diyorlar. aslında ukala filan değilim. sadece çok okuyup araştırıyorum. bilgi her zaman güçtür ama bazı yetkili kişiler bilmediklerini söylemekten kaçınırlar. neden diye sorma. insanoğlu işte bilmediğini söylemek onlar için küçülmek anlamına geliyor. bilmediğini bilmek bile erdemdir. öğrenmek ise daha büyük erdemdir.
Çok haklısın usta benim çıraklık yaptığım yerde bana iş öğretmemek için çabalıyan bir usta vardı ben geçerken yanından sıcak havayı bırakıyordu sen gidene kadar çalışmayacam diyordu diğer usta öğretiyordu günde 1 bilgi bile değil.çok çok zor öğrendim ben bildiğim bilgileri normalde bilgi herkezle paylaşmam hele biri gelip bana soru sorsa sorusunun cevabını veririm oda hak ettiğini düşünürsem.ama bu forum da uzun uzun anlatıyorum sebebi başka insanlar araştırırken forumlarda konuları okuyorlar yıllar sonra bile bu konular okunuyor belki senden benden sonra bile okunacak site açık kalirsa.birde ben çok masraflar yaptım sadece öğrenmek için ve öğrendiğim bilgilerin hiçbiri bana para kazandır madı sadece hobi olarak öğrendim para kazandığım iş notebook anakart onarımı diğer bütün bilgilerim hobi olarak para kazanmak için hiç birşey öğrenmek istemedim şimdiye kadar.bor yağı denemek istiyen varsa İstanbul Beykoz da yaşıyorum Kadıköy de çalışıyorum denemek icin az miktar paylaşabilirim gelip alırsanız.

Forum istatistikleri

Konular
129,449
Kullanıcılar
452,007
Son üye
kloenne

Yeni konular

Geri