Cnc Cam Kesim Masası tamir(YARDIM)

Birde makine çalışırsa gerçekten mutlu oluyordum
valla benim mutluluğumu bide düşünün. ısıcam yapımında 2 adet aynı ölcüden kesilir ancak şuan el ile kesim yaptıgımız için simetrik olarak aynı olmuyorlar buda pek hoş gozukmuyor bundanda kurtulmuş olacagız :D

Cam kesmek icin bu kadar masrafa gerek cok aslinda birak pratik bi sekilde uciza yapilabilir

iş potansıyelini arttırmak istiyoruz. birde THIOKOL makiyesi aldıkmı 2 ye katlarız diye düşünüyorum.

Cami duzgun kesmede butceniz ne

şöyle ifade edeyim bir günde çok zorlarsak kendimizi 60 plaka cam kesilir ancak bu bizi çok yorar. biz kesim yaparken camları hep aynı yerlere koyarız ancak her kesimin sonunda camların işleri bulunarak boy sıralamasına koyulur eger camlara standart değilse ki bu cok nadir olur camları dizmemiz gerekir ki buda 60 plaka 1,5 gün sürer sıralanması yaklaşık 500 600 adet tek cam eder. sonra ısıcamın arasındaki cıta nın kesimi başlar camlar standart değilse buda bir gün sürer. ssonra çifleme dedigimiz cam cıta cam kombinasyonu yapılır ve ilaçlanır.

ne diyorduk cam kesimi masısı alınırsa cam bir yandan kesilir bir yandan dizilir. 2 , 2.5 güneden 1 güne düşer. bizim işte herkez acele iş gonderir o yüzden hızlı olmamız lazim.

Sağına soluna bakma , resimlere göre üzerinde bir kaç motor var para ederse onlar eder gerisi hikaye.
Encoder miş sürücüymüş filan , elektronik zaten ve ölü , istiyorsa söküp alsın...
Böyle belirt.
Hurda metal fiyatına verirse al.
O tabla sağlamdır eğri olsa ne yazar cam kesimi için sorun değil.
Köprü ve elması bastıran aksamlar olsun yeter.
Hava sistemleri valfleri filan , az çok anlayan elden geçirse olur bozuksa da yenileri çok para değil.
Hele birde vakum tarafı sağlamsa ...

Kremayer leri var gözüküyor servo motor ve sürücülerle ve bir laptop ile veya benzeri iş olur.

Hele birde kızakları ( araba ) sağlamsa keyfin gıcır.
Yağmurda ne olmuştur bilinmez ama olsun yağlarsın denersin. olmadı yeni araba ray çok tutmaz.

Fakaattt bir şekilde elinizin ayağınızın becerikli olması şart.
Videodan görünen çalışkan kimselere benziyorsunuz neden olmasın.

Alır koyarsınız bir yere bolca resim birde eskiden başlarsınız atlamadan forumu bir kere hatmedersiniz , işinize yaracak konuları neresinde bulacağınızı öğrenirsiniz hem kültürünüz artar , hem eninde sonunda kesim için program öğreneceksiniz .
Hatta ilerde programa gerek yok kodları kendiniz yazıverirsiniz. ...derken olur gider.

Üfff paralar gelince önce destelersiniz sonrada paylaşma kavgası yapar sonunda makineleri paylaşır dağılır gidersiniz , el kızları girdimiydi işin içerisine makine yeni olsa ne yazar eski olsa ne yazar.

Özet azimli insanlar eninde sonunda başarır.

Forum istatistikleri

Konular
128,808
Kullanıcılar
450,899
Son üye
fandbe1

Yeni konular

Geri