CNC için kesici uçlar hakkında

Gönderdiğim linkte vardı. Yine yazayım. ÖM

Ostim'de çok iyi bir yer buldum. Baba oğul işletiyor. Çok nezih insanlar. Her tür CNC/torna malzemelerini çok uygun fiyatlara satıyorlar. TCMT090204 yurtdışında en ucuz 5-6 dolara bulmuştum. Burda 5 liraya aldım. Dükkana girince gözüm döndü zaten. Torna katerleri, collet takımları, torna aynaları. Dedim sanki cnc cennetindeyim.

Reklam olmasın diye başka bilgi vermiyorum.

Forum uyelerine faydasi olacagini dusunuyorsan paylasmanda sakinca yok bence.

Çakıroğlu Teknik tic.

Merkez: 100. Yıl Bulv. Bosna iş merkezi 35/72 Ostim 0312 354 65 08
Şube: 2254 Cad. (eski 29.) No:76 İvedik organize sanayi sitesi 0312 394 78 01

hocam bu uçlar metal için. ağaç işlemede kısa sürede yanar

Hocam,
Tek girişte 18 mm MDF ebatlama için hangi bıçağı tavsiye edersiniz? 3 - 5 mt/dakika hızla kesmek istiyorum
Minimum uç kalınlığı ne olmalı?
Bıçak şekli ve malzemesi ne olmalı?

Pek çok CAM programı çizim ile bıçağın kesebildiği ve girebildiği yerleri farklılaştırarak gösterir. Similasyon ilede nasıl bir kesim ile karşılaşacağını rahatlıkla görebilirsin. Köşlerde çizim ile kesim arasındaki farkları da görebilirsin.

Verdiğiniz fotoğraftaki kesim Kıl testere kesimine benziyor. CNC ile resimdeki gibi kalınlıktaki bir ahşabı o kadar ince kesmeniz zor gibi.
Aslında spindle yerine kıl testere mekanizması monte edilip bu kesimlerin yapılabileceği mekanizmalar kurulabilirmi?
Ahşap kesen lazerlerde var ama kaç mm kadar kesiyor bilmiyorum.
Kolay gelsin...
spindle yerine kıl testere demişsiniz ama ben günlerdir düşünüyorum içinden çıkamadım spindle motor ucunda dönen bir motor ve uçla hangi yöne giderse gitsin önemli değil kıl testerede yön mühim spindle yerine kıl testerenin monte edilmesi ve kesilecek parçanın hangi tablaya nasıl bağlanacağı düşünüldüğünde imkansız gibi görünüyor veya bana öyle çözümünüz varsa lütfen yazın

Kil testeresi eger normal testere gibi degilde diger yuvarlak tipde kil testeleri var bu sekilde dusunurseniz capi 1.5 mm veya 2mm gibi dar yerlere girebilirsin uygulama yapila motor ve kesme aparat sekli cokta zor degil... tekrar ediyorum testere yuvarlak govdeli olur kesinlikle olur...

spindle yerine kıl testere demişsiniz ama ben günlerdir düşünüyorum içinden çıkamadım spindle motor ucunda dönen bir motor ve uçla hangi yöne giderse gitsin önemli değil kıl testerede yön mühim spindle yerine kıl testerenin monte edilmesi ve kesilecek parçanın hangi tablaya nasıl bağlanacağı düşünüldüğünde imkansız gibi görünüyor veya bana öyle çözümünüz varsa lütfen yazın
İmkansız diye birşey yoktur, henüz bulamadığımız çözümler vardır!!!. Bulduğumuz çözümlerde rantabl mıdır oda önemli.

İmkansız diye birşey yoktur, henüz bulamadığımız çözümler vardır!!!. Bulduğumuz çözümlerde rantabl mıdır oda önemli.
Hocam bu ve bunun gibi videoları izledim kıl testerenin çalışması farklı parçada bir o harfi ve onun içinde artı kesmeyi düşünün kıl testerenin kolu yatık u biliyorsunuz şimdi parçayı nereye bağlayacaksın alta iki eksen tabla yapsan üçüncü ekseni z yi kıl testereye bağlasan kıl testerenin kesim kalınlığı 5 cm gibi nasıl olacak ancak yuvarlak kıl testere ucuyla olabilir belki ama oda kalın olur

Hocam,
Tek girişte 18 mm MDF ebatlama için hangi bıçağı tavsiye edersiniz? 3 - 5 mt/dakika hızla kesmek istiyorum
Minimum uç kalınlığı ne olmalı?
Bıçak şekli ve malzemesi ne olmalı?
en az 5 mm 2 ağızlı bıçak kullanmanız lazım. yerli üreticilerde mevcut uçlar bulunmaktadır. gayet başarılıdırlar. antalya da topuzu önerebilirim. 40-50 tl arası br fiyatı var. istanbulda öner teknik olarak aratabilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
129,029
Kullanıcılar
451,287
Son üye
BURAK DURĞUN

Yeni konular

Geri