cnc kontrol kartı önerileriniz

bilgin34

Üye
Herkeze iyi çalışmalar. Farklı cnc kontrol kartları denemek istiyorum. Ancak özellikle kesim hızı en azından 15 m/dk ve üzerini düzgün bir biçimde sağlayan cnc kontrol kartı önerileriniz varmıdır. Manuel olarak hemen hepsi hız versede kesim hızları düşük oluyor.

kesim hızınız spindle motorunuza ve eksen hareketlerini sağlayan step motorlarınıza göre değişik kontrol kartı hıza etken değildir benim bildiğim. 10nm lik bir step motor 1nm lik step motora göre 10 kat hızlıdır ama bu hıza dayanabilecek spindle iş motorunuz da buna uygun olmalı..

boşta 25 mt/dk yapan bir makine kesim sırasında g codelerdede kesim hızı yüksek tutulmasına karşın yavaş kesiyosa kontrol kartı yeterli hızı sağlamadığındandır sanırım diye düşünüyorum.

Boşta 25 m/dk yapan bir makinanın işlem esnasında 25 m/dk vermemesi gayet nolmaldir.
Bu kontrol kartı ile ilgili değil linear ve dairesel ivmelenme ayarları ile ilgilidir.
Kontrol kartı 25 m/dk hareket ettirebilecek kadar pals üretiyorsa (hz olarak demiyorum) kesimde de verebilir.
Tabi 25 m/dk ile hangi malzeme kesilir onu bilmiyorum. Kağıt olabilir mesela :)

Forum istatistikleri

Konular
128,913
Kullanıcılar
451,077
Son üye
vatan1

Yeni konular

Geri