cnc makinem verdiğim ölçünün yarısını çıkarıyor yardım

kon_ak

Üye
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım hobi amaç lı yeni kullanmaya başladığım 30 40 cnc makine
autocad veya artcam da çizdiğim herhangi bir objenin yarı ölçüsünde veriyor örneğin 100 mm bir daire çizdiriyorum bana 50 mm bir daire çiziyor sorun nedir acaba nerde hata yapıyorum yardım lütfen

Step per ayarlarının doğruluğundan emin misin ?

Eksenlerin değerlerinin yazdığı bölümün hemen yanında scale kısmı vardır eğer orada 1 değilde 0,5 falan yazıyorsa ondan olabilir.(farkında olmadan yazmış olabilirsiniz)

• Beğen
Tepkiler: akg
Mach3 te scale 0.5 olabilir yada kalibrasyon tam değildir tabi mach3 kullanarak çıktı alıyorsan

Step per ayarlarının doğruluğundan emin misin ?

Eksenlerin değerlerinin yazdığı bölümün hemen yanında scale kısmı vardır eğer orada 1 değilde 0,5 falan yazıyorsa ondan olabilir.(farkında olmadan yazmış olabilirsiniz)

Üstad sen benden hızlı davranmışsın yahu

merhaba step per ve scale kısmını kontrol ettim herşey normal sorun devam ediyor ustalarım başka nerden olabilir acaba

Dosyaları paylaş istersen bir bakalım

mach3 ayarları ilgili sayfaları ekran resmi olarak paylaş belki gözden kaçan olmuştur. Step per doğru demişin ama step sürücülerin mikrostep ayarları doğru mu ?

Bu arada gcode oluştururken takım yolunu doğru yaptığından emin misin 2d kesimde falan iç kesme dış kesme olayından ölçü değişik çıkıyorsa

merhaba resim yerine acaba teamwiver gibi bir uzaktan yardım proğramıyla bağlanıp kontrol etme şansınız varmı hem bu arada varsa diğer ayarlarımıda bir kontrol ederseniz cok sevinirim

En azından şuan yapamam atölye de çalışıyorum akşam neden olmasın :)

Forum istatistikleri

Konular
128,829
Kullanıcılar
450,922
Son üye
yusuf4141.

Yeni konular

Geri