cnc planları

66cmx100 cm için mdf den bir prototip kestim bakalım, montajlayıp resimleri paylaşırım eğer düzgün bişey çıkarsa dwg leri yüklerim...

cnc1.jpg

Son düzenleme:
bende ona nıyetlıyım zaten ay bası bır bır ugramayı dusunuyorum bır sefer ugradım ama amator ınsanlara katlanırlarmı :D az gergındı abı 12 mıl almıstım :D ama fıyatları cıddı ucuz

merhaba arkadaşlar sınavlar bitti tekrar döndüm :) cnc için kararım mdf den yana olacak ray ve sistemler için malzemeleri çilingirden alacağım rulman ve boru tabanlı sistem kurmayı düşünüyorum stepper motora ekseni hareket ettirecek olan vida mil sistemi için alternatiflerinizi bekliyorum cihaz olarak zaten en basit ve ucuz cnc yapmak istiyorum çünkü ilk denemem olacak mantığını çözersem ileride beldi iyi bir makine denemem olabilir. sahibinden sitesinde stepper satan birisi var fiyat cazip ama detaylı bir bilgim yok yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler. Masaüstü CNC Yapımı için 3 Adet Step Motor - Sanayi Endüstri Makineleri sahibinden.com'da - 151762555

Motor ve sürücü için bana öm atarsan elimdeki malzemeleri ucuz yollu verebilirim.TA8435H 3 eksen sürücü+senin linkini verdiğin motordan 3 adet.

Kesilen PArçalar...
kesm.jpg

Toparlama ya devam...
20140201_103806.jpg 20140201_103819.jpg 20140201_103833.jpg 20140201_103846.jpg

Son düzenleme:
usta kolay gelsin bunu ne üzerine tasarlıyorsunuz.. birde projeniz hakkında biraz detay vermeniz mümkünmüdür..

Ahsap işlerinde kullanacağım. Şu an kullanmakta olduğum MDF CNC yi düzeltmek için tasarladım. Şu an kullandığım MDF CNC 40x50 işleme alanı var. Bu yeni hazırladığım CNC ile 50x100 cm işleyebilirim diye düşünüyorum. Malzemeleri şu an çalıştığım yerde Harbi CNC lerde kestik. 22 mm tekyüz Lam mdf kullandım.

Ahsap işlerinde kullanacağım. Şu an kullanmakta olduğum MDF CNC yi düzeltmek için tasarladım. Şu an kullandığım MDF CNC 40x50 işleme alanı var. Bu yeni hazırladığım CNC ile 50x100 cm işleyebilirim diye düşünüyorum. Malzemeleri şu an çalıştığım yerde Harbi CNC lerde kestik. 22 mm tekyüz Lam mdf kullandım.

Çalışma çok güzel ilerliyor elinize sağlık takipteyim.Vidalı milleri nasıl montajlayıp yataklayacağınızı çok merak ediyorum zira bende montajlama ve yataklama için çalışmaktayım.Gerçi yataklama için özel rulmanları var ama bunların tanesi 30$ motor tarafına monte edilenler, sonuna monte edilenler 15$ 3 adet vidalı mili yataklamak için(sadece millerin tutan rulmanlar) yaklaşık 300 tl tutunca insan düşünüyor alternatifini :D

Çalışma çok güzel ilerliyor elinize sağlık takipteyim.Vidalı milleri nasıl montajlayıp yataklayacağınızı çok merak ediyorum zira bende montajlama ve yataklama için çalışmaktayım.Gerçi yataklama için özel rulmanları var ama bunların tanesi 30$ motor tarafına monte edilenler, sonuna monte edilenler 15$ 3 adet vidalı mili yataklamak için(sadece millerin tutan rulmanlar) yaklaşık 300 tl tutunca insan düşünüyor alternatifini :D

SK2.jpg

Delrinden yatak yaptım onlarla yataklayacağım.
6000 serisi rulman kullanacağım. Benim işimi görüyor...
iç çap 10mm dış çapı 26mm

Forum istatistikleri

Konular
129,076
Kullanıcılar
451,366
Son üye
iremklllll

Yeni konular

Geri