cnc router çizim sorunu

motor modeli 23LM-C355P6V dur kartım ise JP-3163B diye bir kart su an 1 ampere ayarlı deneme yapıyorum

Problem anlaşılmıştır:

Kullandığınız 23LM-C355P6V model motorlar printerların içinden çıkan çok güçsüz motorlar ve maksimum 1.5 amper kaldırabilir.
ve maksimum ürettikleri tork:
0.05nm
0.05nm torkla bırakın malzeme işlemeyi makineyi boşta bile çalıştırmanız biraz zor üzerinde ağır bir iş motoru varsa.

Problem anlaşılmıştır:

Kullandığınız 23LM-C355P6V model motorlar printerların içinden çıkan çok güçsüz motorlar ve maksimum 1.5 amper kaldırabilir.
0.05nm
0.05nm torkla bırakın malzeme işlemeyi makineyi boşta bile çalıştırmanız biraz zor üzerinde ağır bir iş motoru varsa.

o zaman motorları değiştirmem lazım resim attım bakarsanız üzerindeki iş motoru yok deneme yapmak için strafor kesmek için hemde ögrenme amaçlı motor var iş becerirsem eger daha iyi bir seye gecmeyi düsünüyorum

gönderdiğiniz fotoğraflarda da görünüyor gijon kullanıyorsunuz tahrik olarak ve motorun torkunun byük bir çoğunluğu bu gijonu döndrmek için harcanıyor.
ayrıca gijonlar da yataklanmamış rulmanlarla daha byük tork kaybı.
ve galiba konstrüksiyon sunta.

Büyük problemler var ne yazık ki CNC niz hakkında.
açtığım konuyu okuyun problemlerin kaynağını anlamak ve daha fazla bilgi edinmek için.

https://www.kontrolkalemi.com/forum...-router-yapimi-fotograf-video-aciklamali.html

gönderdiğiniz fotoğraflarda da görünüyor gijon kullanıyorsunuz tahrik olarak ve motorun torkunun byük bir çoğunluğu bu gijonu döndrmek için harcanıyor.
ayrıca gijonlar da yataklanmamış rulmanlarla daha byük tork kaybı.
ve galiba konstrüksiyon sunta.

Büyük problemler var ne yazık ki CNC niz hakkında.
açtığım konuyu okuyun problemlerin kaynağını anlamak ve daha fazla bilgi edinmek için.

https://www.kontrolkalemi.com/forum...-router-yapimi-fotograf-video-aciklamali.html
o

sizin makineye baktım güle güle kullanın sorunu halletmeye çalısıyorum yazdıkarınızda tek tek okuyacagımdan emin olabilirsiniz

gijonları motora sabitlemeyin dediğimi hatırlıyorum demek istediğim buydu.. gijonu veya vidalı mili eksenin sabit kızmına nasıl milleri sabitlemişseniz onuda rulmanlarla sabitlerseniz kasıntısız dönecekler bu sefer motorlar sadece döndürmek için uğraşacak eskeni taşımak için değil ;)

Problem anlaşılmıştır:

0.05nm

Bende de aynı motorlardan var, torku 0.05 değil, 0.5nm, 1.5a verince düşük hızlarda idare eder.

Bende de aynı motorlardan var, torku 0.05 değil, 0.5nm, 1.5a verince düşük hızlarda idare eder.

Pardon detent tork ile holding torku karıştırmışım

Detent Torque Nm (g-Cm): 0.0540 (550)
Holding Torque Nm (Kg-Cm): 0.614 (6.2)

0.6 Nm tork üretiyor ama rulmanlarla yataklanmamış gijon tahriğinde heleki birde eski ve yıpranmışsa mertbarış'ın makinasında olduğu gibi motorların kitlenmesi normal

Pardon detent tork ile holding torku karıştırmışım

Detent Torque Nm (g-Cm): 0.0540 (550)
Holding Torque Nm (Kg-Cm): 0.614 (6.2)

0.6 Nm tork üretiyor ama rulmanlarla yataklanmamış gijon tahriğinde heleki birde eski ve yıpranmışsa mertbarış'ın makinasında olduğu gibi motorların kitlenmesi normal

o zaman motorları degiştirirsem sorun kalmaz

bu sefer sürücülerin ??

sürücülerin motorlara ne kadar akım sağlıyor ??

cnc freze işine yei basladım aslında şu anda internet vasıtasıyla bu işi çözmeye çalısıyorum şu an 3 eksen kartım var 1.5 ampere ayarladım bir kaç örnek yaptım sorun yapmadı 12 veya 24 volt olması bu soruna vesile olabilirmi ben 12v besliyorum kartı

Forum istatistikleri

Konular
128,822
Kullanıcılar
450,910
Son üye
Beyazıt_34

Yeni konular

Geri