cnc router 60 cm * 60 cm yapmak istiyorum

@asenyurt hocam kuyumcular için olan uçlar ne kadar ince ise o kadar yaparız neticede kendimiz yapacağız kafamıza vuran yok ya benim sormaktaki amacım böyle ince yollar açarken hamur veya yırtılmalar olur mu ? affınıza sığınarak cahil cehaleti ile yazıyorum metal bilgim sıfır

ince yollar açarken hamur veya yırtılmalar olur mu ?

valla bu kadar ince iş hiç denemedim
ama kullandığınız ucun kalitesine göre işleme hızınıza göre ve işlerken parçayı soğutmanıza göre değişir durum.
böyle ince işler için cnc biraz hamallık bence.
dediğim gibi tel erezyon en iyisi

merhabalar evet kalıp örnek sadece olma ihtimali varmı diye sordum windows hocam programlara gelemedim henüz daha dışarıda makina sökümüne gidiyorum 1 ay kadar da sürer sonrasında bu işe döneceğim zaman ayırdığınız için teşekkürler

Eğer bu üründen çok sayıda yapacaksanız bence de CNC uygun değil. Sanki o kanalları açmak için daire testere stilde bir şey daha uygun. Tabi yine CNC gibi olacak. Ama spindle yerine daire testere dönecek.

Son düzenleme:
Güzel önerileriniz için çok teşekkür ederim hele elimdeki işlerimi bitireyim daha çok vakit ayırabileceğim
@asenyurt hocam tel erozyon amatör olarak yapılabilir bir icat mıdır ?
yoksa bulaşmamak çok daha mantıklı bir iş midir ?

tel erezyonun amcaoğlu var dalma erezyon o daha kolaydır.
tel erezyon adından anlaşıldığı üzere 0.1mm lik bir tel kesim işlemini suyun altında yapar ve tel devamlı akar 3d yazıcı filamenti gibi. yüksek voltajlar ile ark oluşturarak demir kesilir.
dalma erezyonda da aynısıdr tel yerine asıl model bakırdan yapılmış bir uç ile demire değdirilerek yapılır zamanla arclarla aşındıra aşındıra dişi kalıbını oluşturur.
dalma erezyonu yapmak daha basit.
ama tel erezyon yapacam diye hiç bulaşmayın

@asenyurt Bu apple'ın klavyelerinin ışığı aluminyum altında gizli. Ama mercekle filan bakınca çok sayınca sac teli büyüklüğünde delikler olduğu görülüyor. Hep CNC ile nasıl yapmışlar diye düşünürken sanırım tel erezyon gibi bir yöntemle yaptıklarını farkettim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…