cnc router 60 cm * 60 cm yapmak istiyorum

Hocam merhabalar dalma erezyon işi kafama yattı doğrusu bir kalıp yapıp bakırın üzerine daldırılabilir gibi görünüyor
lakin aklıma takılan bir şey var biz saf bakır kullanacağımız için onu aşındırmak için mantığa göre daha iletken bir kalem gerekmez mi ? netice de ark aktarımı dirençli olan kısmı daha çok ısıtmaz mı ?
yani kalem bakırdan önce deformasyona uğrama riski çok mudur ?

Hocam merhabalar dalma erezyon işi kafama yattı doğrusu bir kalıp yapıp bakırın üzerine daldırılabilir gibi görünüyor
lakin aklıma takılan bir şey var biz saf bakır kullanacağımız için onu aşındırmak için mantığa göre daha iletken bir kalem gerekmez mi ? netice de ark aktarımı dirençli olan kısmı daha çok ısıtmaz mı ?
yani kalem bakırdan önce deformasyona uğrama riski çok mudur ?
Ben daha önce CNC revizyon işinde çalıştığım için bu konularda az biraz bilgim var.Sana şunu söyleyebilirim bu konuda erezyon çok sıkıntılı bir iştir.CNC teknik servis verenlerin bir çoğu erezyon arızası dendiğinde uzak kaçar erezyon cihazını yapsanda verimli çalıştırmak çok zordur!BUnları bilerek devam et derim sana!

teşekkür ederim Cüneyit bey başıma gelmeyen kalmadı bu aralar biraz erteleyeceğim bu arada daha çok bilgi toplama fırsatım doğar hala her gün yurt dışı işlerim oluyor fabrikaya gittiğim yok

Ben daha önce CNC revizyon işinde çalıştığım için bu konularda az biraz bilgim var.Sana şunu söyleyebilirim bu konuda erezyon çok sıkıntılı bir iştir.CNC teknik servis verenlerin bir çoğu erezyon arızası dendiğinde uzak kaçar erezyon cihazını yapsanda verimli çalıştırmak çok zordur!BUnları bilerek devam et derim sana!
tezmaksan mı hahahhahaha :D :D :D

valla hangi konuda hocam ??
şöyle konunun başına gidip bi geldim.
düşük bütçeli ve çelik işlemek hmmm bilemedim valla

yok yahu konu çorba oldu dalma erozyon ile bakır işleme konusunuda düşüncelerinizi sordum

çorba olduğunun sende farkında vardın konu sahibi olarak demek.

ben fikir verdim erezyon hakkında.
kullanmışlığım falan yok.
kalıp imalatı yapan yerler ile görüşmeni tavsiye ederim.
böyle bir teknoloji var ama üstündeki bakır modelin aşınma zamanını bilemem..

evet farkındayım lakin sürekli konu üzerinde duramadığım için oluyor böyle araya süre girdikçe de çorba olacağa benzer üstte o yüzden yazdım erken açtım konuyu diye hocam

Forum istatistikleri

Konular
129,101
Kullanıcılar
451,415
Son üye
efe01

Yeni konular

Geri