Cnc Router Eksen Sorunu

Bu değişim pahalıya malolmazmı?
Togitogi abicim evet olacak. Ama bu motorlar boyle adım kaçırması düzelmezse nasıl iş cikarabilecegimi düşünüyorum. Yani ayni motorları kullanıp benim gibi 3d rolyef yapanlar var mıdır. Bir de Bolu da bir tanıdığınız var mı bu işlerle uğraşan

TURKCELL T50 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dağılım İstanbul,İzmir,Ankara,Antalya ağırlıklı...

Anladım togitogi her ne kadar 2 yere yakın olsamda makineyi sırtlanıp gidemiyorum :( Umarım Bolu'dan birini bulabilirim. sizin önerdiğiniz herşeyi neredeyse harfiyen yaptım. ama Sonuç yine hüsran.
Tekrar sorayım istiyorum. 2.2nm motorlar kullanıp 3d rölyef işleyen var mıdır yani işleyememe durumu olmaz normalde değil mi? Ters giden birşey mi var motorlarda yoksa gerçekten 3d rölyef için yetersiz mi?
Makine ilk geldiğinde çıkarttığım ilk 2 model pürüzsüz çıktı. Daha sonra böyle birşey olmaya başladı. Yani step motorların normal çalışırken böyle sorun çıkarması başka nedenlere bağlanabilir mi ?

Özgür
2.2nM motor ile ciddi testler yaptım motor gerçekten güçlü.Materyalin alçı adım kaçırmasının motorun torku ile alakalı olduğunu sanmıyorum.Nerede ise tüm denemeleri yaptın sonuç alamadın.Başka birinden alacağın 3d g-code ile deneme yapsan artcam ayarların bozulmuş olabilirmi acaba ?

Özgür
2.2nM motor ile ciddi testler yaptım motor gerçekten güçlü.Materyalin alçı adım kaçırmasının motorun torku ile alakalı olduğunu sanmıyorum.Nerede ise tüm denemeleri yaptın sonuç alamadın.Başka birinden alacağın 3d g-code ile deneme yapsan artcam ayarların bozulmuş olabilirmi acaba ?
Evet butun denemeleri yaptım. Başka bir programda g kodu çıkarıp yapayım birde. Ayrıca sağlam bir denenmiş g kodu ile de çalışayım. Bu makineyi ilk olarak yüksek lisans tezim için aldım. Ama duygusal yonden de düşüncelerim var tabi

güç kaynağın bence yeterli
mavi sürücü kartının pdf deki güç ayar dip switchlerine bir bak
elinle ters yönlere zorlayınca motorlarda adım kaçırma olmuyorsa da bence senin sorunun ya yazılımsal ya da anlık parazittir. bütün kabloları değiştirmeni öneririm. lpt kablosu da dahil
encoderli motor değiştirmen için ayrı ayrı sürücü de alman gerekicek her motor için encoderli sürücüler de pahalı

güç kaynağın bence yeterli
mavi sürücü kartının pdf deki güç ayar dip switchlerine bir bak
elinle ters yönlere zorlayınca motorlarda adım kaçırma olmuyorsa da bence senin sorunun ya yazılımsal ya da anlık parazittir. bütün kabloları değiştirmeni öneririm. lpt kablosu da dahil
encoderli motor değiştirmen için ayrı ayrı sürücü de alman gerekicek her motor için encoderli sürücüler de pahalı
Peki bana sorunsuz indirebilecegim mach3 program linki ve ayrıca artcam linki onerebilir misiniz. Birazdan atölyeye geçip dip swichleri pdf den kontrol edip bakacağım ama hangi değere bakacağım? Kablolarin 3 hafta önce sorun yaratmayip simdi yaratması da şaşırtır beni. Ama anlik akim kaybı var mı onu kontrol etmem lazım. Düzenleyici koymam da gerekebilir.

Enkoderden önce araba ve ray sistemin daha öncelikli olmalı.

Aspire vectric denediniz mi hiç ?

Şu anki durum nasıl ?

Forum istatistikleri

Konular
129,026
Kullanıcılar
451,277
Son üye
Ravenc

Yeni konular

Geri