cnc router için motor seçimi

Gülüyorsam taş olayım.

Delta inverter'lardaki potansiyometre olayı hoşuma gitti. Benim iğrenç Çin malı inverter'ıma da takılabiliyormuş.

Neden igrenc diyon abi seninki simdilik bizimkilere tas cikariyo bakalim spindle yarisini kim kazanacak senin spindledaki rulman sesi haric gayet hos

Hangi spindle'ı diyorsun? Kendi yaptığım spindle mı yoksa Çin'den aldığım mı? Çinden aldığım ise o gayet sessiz yahu.

Cinliyi diyorum abim senin yaptiginda gayet guzel ama cinlide fena ben 2 rulman diyince hertze biraz garipsedim 24bn deviride cok pahali hemde gurultulu cinlilerin seramik rulmanlilari var ultra sessiz tabi takim parcaya girince cikan seste var ama bi ses az olur hertz dusunmeye başlamıştım ama simdi biraz sogudum ne yapacaz bi karar kilamadim vallahi her dk farkli bişey cikiyor :(

ölçü aletiyle cnc kartının eksen çıkışlarını kontrol eden oldu mu nasıl bir sinyal vermesi gerekiyor? devreyi kurdum ama çalıştıramadım bağlantılarda bir yanlışlık yok . sıkıntı nerede onu bulmaya çalışıyorum. cnc kart çalışıyor gibi ama motor dönmüyor :)

ölçü aletiyle cnc kartının eksen çıkışlarını kontrol eden oldu mu nasıl bir sinyal vermesi gerekiyor? devreyi kurdum ama çalıştıramadım bağlantılarda bir yanlışlık yok . sıkıntı nerede onu bulmaya çalışıyorum. cnc kart çalışıyor gibi ama motor dönmüyor :)
Oyle bi olay basima geldi lpt karti ayarlarini yaptim biostan duzeldi ama senin sorunda ayni mi bilemiycem kardesim

bios ayarları tamam. mac3 ayarları da tamam. kartı takınca görüyor estop çalışıyor en azından.

Forum istatistikleri

Konular
128,850
Kullanıcılar
450,957
Son üye
UMUT0101

Yeni konular

Geri