cnc router için motor seçimi

Böyle oyuncakları oynamak , cenecesi 1000-3000 TL olanlar için değil de , sadece spindle ye 15000 TL verebilenlere nasip olur
Motor kısmı hikayesinden.
O yüzden sağdan birerlekol..
Tam olarak anlayamadım abi bu kısımları :(

Böyle oyuncakları oynamak , cenecesi 1000-3000 TL olanlar için değil de , sadece spindle ye 15000 TL verebilenlere nasip olur
Araba kullanmak, bi tek ferrari alabilenlere nasip olur seklinde olmus. Size katilmiyorum.

Yukarıdaki resimlerden ve videolardan görebildiğin sadece arabaya binmek mi ?
Birde Ferrari yi , eski zaman "şavrole" lerine bindikten sonra ( bulup da binebilirsen şayet ) kıyasla.

Spindle demek rulman ( lar ) demektir !
Özellikle ön kısımdakiler.

okuduğunu anlayamama konusundan bir sıkıntı var sanırım. diğer mesajlarda da sıkıntı yaşamamıştık.

500tl lik motorda 15000tllik kalite mi arıyorsun. ne kadar ekmek o kadar köfte.

3000tl lik makina yapanlara yaptığın şu laf televizyonda çıkan zengin veledinin söylediği gibi " anlayamazsınız " gibi olmuş.

5000tlye şahin alıp bu niye ferrari gibi gitmiyor yada niye bir audi bmw kadar sağlam değil demek gibi bir şey.

okuyup anlayamadığın için büyük ve anlaşılır şekilde yazacam. " çin malı adİ 10 tane rulman olmasındansa 2 tane kaliteli olsun yeter aldığın mal 500tl sonuçta".

LÜTFEN DAHA FAZLA SAÇMA SAPAN YORUM YAPMA. HER MESAJINDA ANLAMSIZ BİR SATAŞMA VAR. AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR BU NEDENLE BU YAŞTA SİZDEN DAHA FAZLASINI BEKLEMEM

okuduğunu anlayamama konusundan bir sıkıntı var sanırım. diğer mesajlarda da sıkıntı yaşamamıştık.

500tl lik motorda 15000tllik kalite mi arıyorsun. ne kadar ekmek o kadar köfte.

3000tl lik makina yapanlara yaptığın şu laf televizyonda çıkan zengin veledinin söylediği gibi " anlayamazsınız " gibi olmuş.

5000tlye şahin alıp bu niye ferrari gibi gitmiyor yada niye bir audi bmw kadar sağlam değil demek gibi bir şey.

okuyup anlayamadığın için büyük ve anlaşılır şekilde yazacam. " çin malı adİ 10 tane rulman olmasındansa 2 tane kaliteli olsun yeter aldığın mal 500tl sonuçta".

LÜTFEN DAHA FAZLA SAÇMA SAPAN YORUM YAPMA. HER MESAJINDA ANLAMSIZ BİR SATAŞMA VAR. AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR BU NEDENLE BU YAŞTA SİZDEN DAHA FAZLASINI BEKLEMEM

Zamanın genç cahillerinin standart tripleri.
Saldır haklı sansınlar.
Sataşmadığın kalmadı.
Anlamıyorsan seyret anlayanlar var.
Forum sayfaları şahsi mal değildir.

Ama arkadaslar yanlis anlamalar oluyo abim herkesin on numara olacak demiyor ki sadece rulmanlarin oneminden bahsetti neden bu kadar geriliyor ortam :( gönül isterki en krali olsun ama butcemizin kurtardigini alcagiz. Bende bu yuzden cok kurcaliyorum ucuza en iyi performans alacagimizi bulalim diye bu kadar sert tavirlara gerek yok mesela dun ali expreste 4 seramik rulmanli 2.2kw hava sogutmali 200-300 arasimda bi fiyata cakma italyan mali spindle buldum . Normal cin mallarinin bile seramik rulmanlilari 500-600dolardan basliyo sanırsam.
Hertz cok iyi spindle kimse kotulemiyor sadece fikir paylasimi yapıyoruz ama en dogruyu tercih edebilmek icin yapılmıyor mu zaten bu yorumlar bu fikir paylasimi . Lütfen kalp kirmaya be gerek var :( abim spindle'nin videolarini heycanla bekliyorum haberin olsun

Son düzenleme:
çok bir zorluğu yok kabloları bağla direk runa bas çalışsın :) cd de muhtemelen sürücüyü bilgisayardan ayarlamak için gerekli olan yazılım vardır. sürücünün haberleşme kablosunu muhtemelen vermedikleri için bir işe yaramaz :)
Kablolari takinca direk calismiyor maalesef. Invertor uzerinde motora gore ayar yapmak gerekiyor. Cahil oldugum icin dokunmadim. Biraz evel telefon destegi ile ayarlarini yaptirdilar bana. Bir kac sn calistirdim

Daha iyisine zorlamak herkesin hakkı. Bütçe xxx lira diye xxx lirala bulunan ilk motora atlayacak değiliz. Her zaman o fiyata daha iyi alternatifler vardır. Arayıp bulmak lazım sadece.

Dürüst olmak gerekirse Hertz motorları ben de çok beğeniyorum ama işime gelmeyen ebat ve ağırlık dezavantajından dolayı vazgeçmiştim. Bir de neden bu kadar güzel morlar yapıp da 2 rulman koyduklarını gerçekten anlamıyorum. Spindle motorların milindeki oynamayı almak için rulmanlara dalgalı pul takıyorlar. Bu pul rulmanlara yüklenme yapıyor (preload). Yani motoru boşta çalıştırsanız bile rulmanlarda bir miktar yük oluyor. Tek rulman daha çabuk aşınır. 2 rulman yükü paylaşır. Bu yüzden altta ve üstte 2'şerli rulmanların bulunması (toplam 4 adet) daha iyi olur.

Diye düşünüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,850
Kullanıcılar
450,956
Son üye
mustafagkts

Yeni konular

Geri