cnc router için motor seçimi

Kutuyu açtım. İlk izlenim. Motoru elinize aldığınızda ciddi bir güç ile karşı karşıya olduğunuzu hissettiriyor. Yani, motor önüme ne koyarsanız doğrarım gibi (ağır) duruyor. Motor dan sonra inverterü elinize aldığınızda kuş gibi geliyor.

hayırlı olsun sanırım bende senin aldığın yerden alacam ama önce bi makinayı bitireyim :)

Kutuyu açtım. İlk izlenim. Motoru elinize aldığınızda ciddi bir güç ile karşı karşıya olduğunuzu hissettiriyor. Yani, motor önüme ne koyarsanız doğrarım gibi (ağır) duruyor. Motor dan sonra inverterü elinize aldığınızda kuş gibi geliyor.
Güle güle kullan. Binanın temeli sağlamdır inşallah.

Hayırlı ugurlu olsun inşallah bekledigin sonucu alırsın. Bu arada bu rulman konusu noldu kaç rulman varmış.

bu rulman konusuna bu kadar takmayın bence. hertz bütün dünyaya satıyor. yabancı cnc forumlarında bile tavsiye ediliyor. Mal sağlam olmadıktan sonra 10 tane rulman olsa ne olur olmasa ne olur.

Bu arada spindle ı deneyip ne kadar gürültü ve titreşim yaptığını bizimle paylaşırsan bizim içinde faydalı olur

Güle güle kullan. Binanın temeli sağlamdır inşallah.

Binanın temeli ilk aklıma gelen zaten :) X ve y eksenleri cici ama z eksenin bu ağırlığı sağlıklı bir şekilde taşıyacağına inanmıyorum. z ekseni geçici olarak mdf den yapmıştım. Motoru aldığımda onuda metal yaparım diyordum zaten, ancak motoru elime alınca kesinlikle sağlam temele ihtiyacım var diyor. Yani mdf den z ekseni yapıp bu ürünü ona takamazsınız. Bir süre sonra size kızıp bulunduğu yeri terk edecektir.

bu rulman konusuna bu kadar takmayın bence. hertz bütün dünyaya satıyor. yabancı cnc forumlarında bile tavsiye ediliyor. Mal sağlam olmadıktan sonra 10 tane rulman olsa ne olur olmasa ne olur.

Bu arada spindle ı deneyip ne kadar gürültü ve titreşim yaptığını bizimle paylaşırsan bizim içinde faydalı olur

Motoru sanıyorum yarın masa üstünde çalıştırmayı denerim. Delta sürücü ile gelen Türkçe ve neredeyse birşey anlamadığım ince bir klavuzu var. Yanında gelen cd de ne olduğunu henüz bilmiyorum. Dizüstü bilgisayarımda optik okuyucu yok.

Motoru sanıyorum yarın masa üstünde çalıştırmayı denerim. Delta sürücü ile gelen Türkçe ve neredeyse birşey anlamadığım ince bir klavuzu var. Yanında gelen cd de ne olduğunu henüz bilmiyorum. Dizüstü bilgisayarımda optik okuyucu yok.

çok bir zorluğu yok kabloları bağla direk runa bas çalışsın :) cd de muhtemelen sürücüyü bilgisayardan ayarlamak için gerekli olan yazılım vardır. sürücünün haberleşme kablosunu muhtemelen vermedikleri için bir işe yaramaz :)

..bu rulman konusuna bu kadar takmayın bence. hertz bütün dünyaya satıyor. yabancı cnc forumlarında bile tavsiye ediliyor. Mal sağlam olmadıktan sonra 10 tane rulman olsa ne olur olmasa ne olur...

Spindle demek rulman ( lar ) demektir !
Özellikle ön kısımdakiler.
Böyle oyuncakları oynamak , cenecesi 1000-3000 TL olanlar için değil de , sadece spindle ye 15000 TL verebilenlere nasip olur
Motor kısmı hikayesinden.
O yüzden sağdan birerlekol..

Forum istatistikleri

Konular
128,850
Kullanıcılar
450,957
Son üye
UMUT0101

Yeni konular

Geri