CNC Router Kızak Elemanları

min. 16mm. Ben 30x30 sistemim için 12 mm.kullanıcam.

1 metre diyerek biraz sallamışım. Şimdi kesin ölçüler belli oldu. 40 x 30 net kesim alanına ihtiyacım var. 12mm yeterli olur mu? Bir de çubuk mu olacak yoksa boru mu?

Alt destek kullanmayacaksan 20 mm den aşağı kullanma derim.altdestekli 16mm yeter.

Bu arada aklıma bir şey takıldı. Yan taraflarda kaçar tane çubuk kullanıyorsunuz? Ben 2'şer tane düşünüyordum. Onun için 12mm çubukta karar kılmıştım. Buna rağmen daha kalın çubuk kullanmam gerekir mi?

Çubuktan kastınız Mil mi?

CK55 İndüskyonlu Sertleştirilmiş HRC62 sınıfı.
Piyasadaki cacıkdan yapılma malzeme değil. İthal.
Aşağıya senin için aşağı yukarı fiyatlarını yazıyım.
Bilgin olsun.

Alt Desteksiz

Ø12 : 5.36 €
Ø16 : 7,28 €
Ø20 : 9,68 €

Alt Destekli

Ø16 : 38,4 €/Mt
Ø20 : 43,2 €/Mt

Rulmanlı Kızaklar da 1001 çeşit. Seç beğendiğini artık.

Evet mil. Teşekkürler. Alt destek tam olarak nedir? Bir fotoğraf görebilirsem daha iyi anlayabilirim.

Anladığım kadarıyla milin kalınlığı esnemeyi önleme açısından önemli. Burada şu soru aklıma geliyor. Kullanılan yazılım ile hareketler yavaşlatılabiliyor mu? Eğer yavaşlatılabiliyorsa hızlı hareketten kaynaklanan ani esnemeler azaltılmış olur sanki. Tabi ben henüz yolun başında biri olarak fikir yürütüyorum sadece. Siz daha iyi bilirsiniz.

Arkadaşlar aşağıdaki gibi parçaları Türkiye'de uygun fiyata nerelerde bulabilirim?

Teşekkürlerimle,
Suat

Alt destek bu resimde gördüğünün aynısı. Kullanılan yazılımla motor hızlanma yavaşlama vb. ayarları yapabilirsin. Gövden ne kadar sağlam olursa tabi ki o kadar az esneme olur.

Haklısınız sanırım alt destekli kullanmak en doğrusu. Teşekkürler.

Forum istatistikleri

Konular
129,183
Kullanıcılar
451,541
Son üye
hyo23

Yeni konular

Geri